Skóre zápasu se poprvé měnilo v 15. minutě, hosté kopali ze strany standardní situaci, brankář Jurák na míč nedosáhl a Pospíšil hlavou přes Čelůstku rozvlnil síť 0:1.

„Do zápasu jsme vstoupili se zbytečným respektem. Myslel jsem, že naše hráče soupeř se zvučenými jmény v sestavě nabudí, bohužel. Nebyli jsme tentokrát schopni navázat na naše předchozí výkony. Neklapalo nám to, jak v ofenzivě, tak v defenzivě," zlobil se domácí trenér Pavel Hajný.

Ve 37. minutě kopal rohový kop domácí Binar, balon přizvedl Čelůstka a Hanus ho dorazil za záda gólmana Bureše.

Hlučínští mohli zápas dokonce otočit. Po dalším rohu Binara se míč dostal k Dresslerovi, který ho ze dvou metrů nebyl schopen dopravit do brány. „Škoda, utkání by se vyvíjelo jinak," řekl Pavel Hajný. Dvacet minut před koncem zažili domácí šok. Papoušek z docela velké dálky kopal přímý kop a dalekonosnou ranou překvapil Juráka - 1:2.

Hlučín mohl v závěru alespoň urvat bod. Hanusova střela ale skončila na břevně. „Nedá se nic dělat, ale bod jsme mohli získat. Hostům v závěru očividně docházely síly, hru se snažili kouskovat, a to jim vycházelo," uzavřel Pavel Hajný.

Hlučín - Prostějov 1:2 (1:1)
Branky: 37. Hanus - 15. Pospíšil, 70. Papoušek
Hlučín: Jurák - Dressler, R. Coufal, Čelůstka, J. Barcal - Mucha (58. Krčmařík), Skřehot, Binar (89. Štefek), Ondrušík (73. Dostál) - Hanus - Lukáš. Trenér Pavel Hajný