MSFL: Hlučín - Opava B 2:4

Hlučín – Nečekaným výsledkem skončilo středeční derby MSFL mezi domácím Hlučínem a opavskou rezervou. Beznadějně poslední Opava dokázala na hřišti pod silem překvapivě zvítězit. Hrdinou utkání byl hostující útočník Tomáš Machálek, autor hattricku.

6.5.2015 10

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

Čekalo se, kolik posil z áčka Opava do středečního duelu nasadí, k překvapení všech přijeli do Hlučína pouze Jan Svatonský s Tomášem Machálkem, na levé beku dokonce nastoupil dorostenec Jakub Košárek.

Opavským vyšel parádně vstup do zápasu. Skóre se poprvé měnilo už po sedmi minutách, Heiníkovi přeskočil míč přes nohu a Machálek nabídnutou šancí nepohrdl – 0:1.

„Zbytečná chyba, ale pořád jsme měli před sebou ještě osmdesát minut. Ovšem začátek hrůzy tím nekončil," povzdechl si domácí trenér Milan Valachovič. Ve 21. minutě kopali Opavští rohový kop a na přední tyči hlavičkoval přesně opět Machálek, to už na trávníku nebyl Sasín, kterému píchlo ve svalu, a musel střídat. Ve 29. minutě se trefil Svatonský a Hlučín byl zralý na ručník.

„Tým jsem upozorňoval na to, že Opava nic nebalí, bude bojovat, a to se potvrdilo. Sbírá porážky, ale nikdo ji jasně nepřehrál. Říkal jsem klukům, že musí Machálka dostupovat a nedávat mu prostor, bohužel opak byl pravdou," kroutil hlavou Milan Valachovič.

„Konečně jsme začali proměňovat šance, dali jsme rychlé branky, které nás uklidnily. Škoda, že jsme takhle produktivní nebyli v předešlých utkáních, měli bychom o deset, patnáct bodů více," podotkl Lubomír Hrabina, kouč opavské rezervy. Domácím se podařilo Badalyanem ještě do poločasu snížit a čekalo se, že druhé dějství začnou náporem.

Opava byla ale proti. Po necelých devíti minutách hry se dostal k míči opět Machálek a zkompletoval hattrick. „Místo našeho náporu jsme dostali další ránu," konstatoval domácí stratég. V dalších minutách přece jen domácí zabrali, vytvořili si šance. Ovšem Heiník, Dostál a ani Badaylan úspěšní nebyli.

„Opavě chytal výborně brankář Štencel, chytil dva čisté góly, soupeře v rozhodujících chvílích podržel," chválil Valachovič opavského strážce svatyně. „Místo toho, abychom hráli rychle po zemi, míče jsme dloubali, hráči neplnili, to co měli," dodal.

Branka Hanuse z penalty přišla pozdě. „Dostali jsme slušnou ťafku. Na jaře jsme se zvedali, naše dobrá práce byla tímto výsledkem degradována," zlobil se Milan Valachovič.

„Kluci dnešní zápas odbojovali. Využili jsme toho, že Hlučín hraje na tři obránce, dávali jsme míče za obranu na rychlonohého Machálka, který dal tři góly. Vyzdvihnout musím také výkon brankáře Štencla," uzavřel Lubomír Hrabina.

FC Hlučín – Slezský FC Opava B 2:4 (1:3)
Branky: 35. Badalyan, 89. Hanus (penalta) – 7., 21. a 54. Machálek, 29. Svatonský. Rozhodčí: Klíma – Kubica, Boček. ŽK: Lavrovič, Michal Hrabina. Diváků: 162

Hlučín: Hlaváč – Váňa, Heinik, Mac – Mucha, Hudeczek, Dostál, Ondrušík, Málek – Hanus, Sasín (14. Badalyan). Trenér: Milan Valachovič
Opava B: Štencel – Maléř, Vojtěšek, Macíček, Košárek – Svatonský (74. Uvíra), Michal Hrabina, Gebauer, Lavrovič (61. Pezzotti)- Galvas – Machálek (86. Hoza). Trenér: Lubomír Hrabina

6.5.2015 VSTUP DO DISKUSE 10

Vánoční zápas Slezského FC Opava. Ilustrační foto.

Připravuje se tradiční vánoční utkání SFC

David Galvas

David Galvas: K trénování se chci ještě vrátit

Zastupitelé Vítkova a Hlučína v tomto týdnu zasednou

Koupě pivovaru, navýšení dotace na veřejné osvětlení, nabídka nepotřebného majetku od Mateřské školy Vítkov či majetkoprávní záležitosti.

Maraton psaní dopisů zavítá do OC Breda

/POZVÁNKA/ Nespravedlivě stíhaní, věznění nebo týraní budou mít ode dneška, úterý 12. prosince, své zastánce také v Opavě.

Václav Bujnoch: Nesměli jsme si dovolit podcenění

/ROZHOVOR/ Jihočeská mise v podání opavských basketbalistů dopadla výborně. Slezané splnili roli favorita a domácí Jindřichův Hradec porazili 96:86. Patnácti body se zaskvěl čtyřiadvacetiletý křídelník Václav Bujnoch.