Rozjezd utkání pod hlučínským silem byl z kategorie pomalejších, oba týmy srážela řada nepřesností, a publikum tak pobavil spíše silný vítr, který jako domino poshazoval reklamní panely a dokonce utrhl také rohový praporek. První náznak šance diváci registrovali v 11. minutě, kdy z otočky vypálila bosenská akvizice Hlučína Botonjić, ale jeho střelu si gólman Uvízl pohlídal.

Deset minut nato si pro nadýchaný centr Hanuse došel Mucha, elegantní křivkou přehodil Uvízla, ale míč směřující do uničovské svatyně vyhlavičkoval na brankové čáře obránce Ulma. Na druhé straně po nedorozumění v hlučínské obraně vypálil z hranice vápna Krč, ale rozvlnil pouze boční síť. Ve 38. minutě se tentýž hráč radoval z gólu. Nuc odcentroval z levé strany, Krč dokázal skluzem poslat míč za záda Pavlenky, a otevřel tak skóre do té doby nezáživného duelu.

Hned po rozehrání mohl Hlučín vyrovnat, ale Mozolova hlavička po centru Štefka z pravé strany orazítkovala pouze břevno.

V úvodu druhé půle se snažili Hlučínští o vyrovnání, ale vyloženou šanci si nevypracovali, naopak udeřilo na opačné straně. Domácí beci se nestihli vrátit do svých pozic, Švajda dostal ideální pas do běhu, unikal sám na Pavlenku a chladnokrevně jej obstřelil. Netrvalo dlouho a hlučínský odpor definitivně zlomil Novosad, který se otočil s míčem v šestnáctce a poslal balon přesně k tyči – 0:3.

Do zajímavé pozice se pak ještě dostal domácí Štefek, ale jeho ránu šajtlí si hostující brankář poohlídal. Krátce před koncem navíc agilní Švajda vybídl ke skórování střídajícího Jeřábka, ale ten sám před Pavlenkou selhal a poslal míč vysoko nad.

„Zápas se mi těžce hodnotí. První poločas byl z naší strany mdlý, i když jsme si vytvořili i gólové příležitosti. Ty jsme však nevyužili. Soupeř v podstatě z ničeho vstřelil první gól, ve druhém poločase přidal po rychlém brejku i druhý a tím se utkání zlomilo. Neměli jsme pak už dost fyzických ani psychických sil, abychom duel zvládli," uvedl hlučínský kouč Pavel Hajný.

„Chtěli jsme hrát takový zataženější fotbal, což se nám dařilo a povedlo se nám vstřelit důležitý první gól. Ve druhém poločase jsme měli podporu větru, domácí začali panikařit, byli hodně křečovití a měli spoustu ztrát míče, což jsme trestali a díky výbornému Švajdovi jsme se dostali do několika gólových šancí. Naše vítězství je zcela zasloužené a mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem," připojil hostující trenér Miloslav Machálek.

FC Hlučín – Uničov 0:3 (0:1)
Branky: 38. Krč, 58. Švajda, 62. Novosad. Rozhodčí: Žádník – Sedláček, Priesol. Žlutá karta: Ulma. Diváci: 272

Hlučín: Pavlenka – Štefek, Coufal, Čelůstka, Ondrušík – Mucha (34. Kinček), Kosňovský, Skřehot (63. Šupolík), Mozol (84. Wludyka) – Botonjić, Hanus. Trenér Pavel Hajný
Uničov: Uvízl – Nuc, Novosad (67. Heinz), Vejvoda, Ulma – Řehák, Juřátek, Kyselý, Švajda – Krč (63. Koutek), Hrubý (73. Jeřábek). Trenér Miloslav Machálek