„Věděli jsme, že se proti nám postaví útočně laděný soupeř, na to jsme se také připravovali, jak se ukázalo dobře. Hosty jsme během utkání pustili do jediné šance," pochvaloval si hlučínský trenér Milan Valachovič.

Domácí poslal do vedení Milan Halaška. Po rohovém kopu se k němu dostal odražený míč a exopavský útočník ho zhruba z pětadvaceti metrů poslal do šibenice Invaldovy brány. „Hráli jsme trpělivě, klíčové hráče soupeře Demetera s Dolejšem jsme příliš nepouštěli do hry," doplnil trenér domácích.

Po přestávce mohl Hlučín uklidnit Hudeczek, ovšem ani v jednom ze dvou případů gól nedal. Druhého gólu se přece jen Slezané dočkali. Po kolmé přihrávce dostal míč Kraut, u rohového praporku se uvolnil, odcentroval a Dostál hlavou upravil na konečných 2:0.

„Zaslouženě jsme vyhráli, jsem rád, že naše výkony jdou nahoru," uzavřel Milan Valachovič.

FC Hlučín – FC Velké Meziříčí 2:0 (1:0)
Branky: 36. Halaška, 80. Dostál. Rozhodčí: Duda – Kozubík, Černoevič. ŽK: Heinik, Mac, Galvas – Krejčí, Demeter. Diváků: 146
Hlučín: Hampel – Žižka, Mac, Heinik – Hudeczek – Halaška, Sasín (86. Štefek), Dostál, Galvas (75. Sporysz) – Kraut, Badalyan (65. Hanus). Trenér: Milan Valachovič