MSFL: Hulín - Hlučín 5:0

Hulín, Hlučín – Doslova fiaskem skončilo vystoupení hlučínských fotbalistů ve středeční předehrávce MSFL. Slezané působili v Hulíně odevzdaným dojmem a výsledkem bylo to, že se domů vracejí s pětibrankovým debaklem.

6.6.2012

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

„Jsem pořádně rozčarován, to co jsme dnes předváděli, byla hrůza," hněval se kouč Hlučína Pavel Hajný. „Když to přeženu, tak domácí měli během úvodních deseti minut snad deset rohů," kroutil hlavou zkušený stratég.

Úvodní branku však vstřelili po individuální akci Otrubou. Jediná šance hostů za celé utkání přišla ve 24. minutě, ale Botonjić, který se řítil sám na domácího gólmana, pozorného Vogla nepřekonal. Pět minut před přestávkou přidal Otruba technickou střelou ze dvaceti metrů druhý gól domácích a ještě než týmy odešly do šaten, upravil tečovanou ránou z dálky na 3:0 Barcuch.

„Soupeř nám toho hodně dovolil. Už od začátku jsme měli převahu a dařila se nám kombinace. Kluci si fotbal s chutí užívali stejně jako já," pochvaloval si domácí kouč Josef Pospíšil. Ani po přestávce se obraz hry nezměnil. Domácí měli dostatek prostoru pro svou kombinaci a ještě dvakrát se měnilo skóre.

Nejdříve obstřelil gólmana přesně k tyči Pacl a čtvrthodinu před koncem se mezi střelce zapsal i střídající Němec, jenž si narazil míč o tyč. „Tato branka pro mě byla opravdu nepochopitelná. Tak zkušený hráč, jako Čelůstka přihrává Štefkovi, který je k němu otočený zády. Domácí napálí míč do tyče, a místo toho abychom odražený balon odkopli si necháme do pokutového území naběhnout dalších pět protihráčů," nechápal Pavel Hajný.

Hlučín se za stavu 3:0 snažil ještě s výsledkem něco udělat, ale marně. „Po hodině hry jsme dostali další branku a ta nás poslala znovu do kolen. Z naší strany to bylo strašné. Tak hrozný výkon jsem ještě v Hlučíně nezažil. Přístup všech hráčů byl katastrofální," nebral si servítky trenér Hajný. „Rozhodně tenhle propadák nezůstane bez odezvy," zdůraznil.

Hulín – Hlučín 5:0 (3:0)
Branky: 12. a 37. Otruba, 42. Barcuch, 60. Pacl, 75. Němec. Bez ŽK. Rozhodčí: Kubica – Sedláček, Machálek. Diváci: 100

Hulín: Vogl – Barcuch, Paciorek, Ruman, Číhal – Pacl (82. Vymětal), Kadlec, Laciga, Dvořáček – Otruba, Ševela (60. Němec). Trenér: Josef Pospíšil
Hlučín: Jurák – Skřehot, Hrabina, Čelůstka, Štefek - Mucha, Košňovský, Mozol (72. Juroška) Pyclík (46. Šupolík) – Hanus, Botonjič (46. D. Coufal). Trenér Pavel Hajný

6.6.2012

KOOPERATIVA NBL: Brno - Opava 75:85

13

Od neděle se mohou na horách tvořit sněhové jazyky

Divadlo nabídne inscenaci o budování společenské prestiže

/POZVÁNKA/ Jak udržet krok s bohatšími sousedy? Jde odolat lákavému pokušení? Právě tyto důvěrně známé problémy bude v neděli od 19 hodin řešit ve Slezském divadle premiéra lehce absurdní činoherní grotesky. Klasik amerického dramatu a trojnásobný držitel Pulitzerovy ceny Edward Albee ji nazval Všechno na zahradě.

II. LIGA: Opava - Hradec Králové 3:2

/2 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Zajímavý fotbal, kterému nechybělo vůbec nic, se servíroval v pátek v Městských sadech. Domácí Opava dvakrát s hradeckými Votroky prohrávala, přesto nakonec brala tři body. Slezané byli téměř po celé utkání lepším týmem a jejich vítězství bylo zasloužené.