Hostující kouč sáhl ke změnám a to jak v rozestavení, tak sestavě. „Proti Líšní nám to moc nefungovalo. V defenzivě jsme hořeli, proto jsme se vrátili ke hře se třemi obránci,“ vysvětloval Radomír Korytář. Navíc mu chyběl zraněný útočník Dominik Kraut.

Hlučín na Slavii překvapil a po čtvrthodině hry šel do vedení. Po rohovém kopu se trefil Hudeczek. „Vyšel nám signál, který trénujeme,“ těšilo trenéra. Domácí se snažili a velké problémy jim dělala hlučínská defenziva.

„Věděli jsme, že Kroměříž je herní. Snažila se o balony za obranu na Silného a Neuberta. Nám se tuto jejich zbraň ale dařilo eliminovat,“ pochvaloval si Radomír Korytář. Nicméně pět minut před poločasem bylo vyrovnáno. Silný dostal balón, Kodeš pozdě vyběhl, domácího útočníka fauloval a Matoušek se z penalty nemýlil.

Sympaticky hrající Hlučín se držel i po přestávce a nakonec se dočkal odměny v podobě druhé branky. V 79. minutě střílel Foltýn, gólman míč neudržel a střídající Jančík mu nasadil hokejový blafák – 1:2.

„Závěr jsme zvládli výborně takticky. Domácím jsme toho moc nedovolili,“ usmíval se trenér Korytář. „Kluci hráli výborně. Tenhle zápas jim vyšel. Dokázali jsme se vypořádat i s množstvím standardek, které domácí zahrávali,“ uzavřel kouč vítězného týmu.

SK Hanácká Slavia Kroměříž – FC Hlučín 1:2 (1:1)
Branky: 40. Matoušek (penalta) – 16. Hudeczek, 79. Jančík. Rozhodčí: Petr – Hlubinka, Mayer. ŽK: Šmerda – Žižka, Málek, Foltýn. Diváci: 242
Hlučín: Kodeš – Hudeczek, Heinik, Žižka – Štefek, Málek, Foltýn, Massaniec – Ságner (72. Jančík), Dostál, Krejčí (70. Fojtík, 90. Sedláček). Trenér: Radomír Korytář