Hned v úvodu prověřil hostujícího gólmana Šteinigera Kazár. Po čtvrt hodině hry vyrobil chybu domácí Mazouch, míč se dostal k Hanusovi a hlučínská ikona střelou k tyči z osmnácti metrů nedala Burešovi šanci. Bohužel Martin Hanus měl brzy hlavu ve smutku. Po přetaženém rohu se mu míč odrazil od těla do ruky a sudí Julínek nařídil penaltu, kterou Pavlík proměnil 1:1.

„Martin nevyřešil situaci dobře, byla to jasná penalta. Měli jsme v tomto okamžiku i smůlu," pronesl trenér Hlučína Pavel Hajný.

Další minuty přinesly zajímavou podívanou, oba týmy se dostávaly do šancí. Nejdříve po prodloužení míče Badalyanem šel sám na brankáře Bogdaň, avšak přestřelil branku. Po centru z levé strany od Hanuse se ocitl ve stoprocentní šanci Mucha, domácí gólman ho ale vychytal. Pozadu nezůstávali ani domácí. Nejdříve Šteiniger vychytal Machálka. Slovenský brankář ve službách Hlučína si poté poradil i se střelou Hirsche.

Poslední slovo úvodního dějství měl Hlučín, jmenovitě Badalyan, který ale také se svou šancí nenaložil dobře. „První půle byla hektická. Skóre se mohlo měnit na obou stranách," podotkl Pavel Hajný.

Ve druhém poločase se obraz hry na trávníku změnil. Oba týmy se ve svém útočném snažení zklidnili. „Připadalo mi, že s přibývajícím časem dochází soupeři síly, věřil jsem, že je v našich možnostech zlomit zápas v náš prospěch. Jenomže jsme se dopustili chyby, za kterou jsme tvrdě zaplatili," pokrčil rameny trenér hlučínského mužstva. V 72. minutě potrestal selhání hlučínské defenzivy Kazár. „Jsem zklamaný. Prohráli jsme si zápas sami, v našich silách bylo přivézt z Prostějova bod," uzavřel trenér Hlučína.

1. SK Prostějov - FC Hlučín 2:1 (1:1)
Branky: 18. Pavlík (penalta), 72. Kazár - 15. Hanus. Rozhodčí: Julínek - Drozdy, Miko. ŽK: Hloch - Štefek. Diváků: 490

1. SK Prostějov: Bureš - Hloch, Pavlík, Zbožínek, Krejčíř - Hirsch (64. Pančochář), Zelenka, Mazouch (20. Svozil), Kazár - Machálek, Pospíšil (84. Zatloukal). Trenér: František Jura
FC Hlučín: Šteiniger - Štefek, Heinik, Čelůstka, Barcal - Schaffartzik (74. Lukáš), Bogdaň, Skřehot (67. Dostál), Mucha - Hanus - Badalyan (74. Ptáček). Trenér Pavel Hajný