Opavský kouč Jan Baránek před zápasem avizoval změny, a ty přišly. Do stoperské dvojice se vedle Švece postavil Horka, pouze na lavičce překvapivě zůstali Sedláček s Nekudou.

Stačilo pár vteřin a Opava mohla jít do vedení. Schaffartzik poslal do vápna přesný centr na hlavu Jurečky, ten nikým netísněný zamířil nad.

Opava v úvodu hýřila aktivitou a Hanáky přehrávala. Další zajímavá situace byla k vidění ve 12. minutě - Metelka potáhl míč a přihrál Hrabinovi, který poslal do vápna prudký centr, do skluzu šel Schaffartzik. Chyběl mu jen kousek k tomu, aby balon usměrnil do opuštěné branky.

O pár okamžiků později uvolnil Grussmann Keresteše. Ten se zbavil dvou protihráčů, vnikl do šestnáctky, stačil i vystřelit, bohužel nepřesně, trefil jen boční síť.

Po dvacáté minutě Slezané polevili a na trávníku se chvíli nic zajímavého nedělo. Ve 33. minutě bylo horko v opavské šestnáctce. Na centrovaný míč naskakovali Krč s Hamplem, gólman Slezského FC míč vyrazil jen ke zkušenému Pospíšilovi, před kterým zívala prázdná branka, bývalý útočník Sparty ji ale nepochopitelně přestřelil.

O tři minuty později hodil dlouhý aut Keresteš. Domácí Krejčíř míč netrefil, Komenda šel do vápna, přihrával před branku, kde však ani jednoho ze svých spoluhráčů nenašel. Balon potom ještě dvakrát vracel před Bureše Hrabina, ale ani z tohoto mráčku ale nezapršelo.

Neuběhla ani minuta a Keresteš dobře přečetl hru, potáhl míč, nahrál Jurečkovi, který dobře střílel k tyči, jenomže Bureš konečky prstů vyrazil míč na roh. Prostějov odpověděl rohovým kopem, po kterém vychytal Hampel Krejčíře.

Hned na samotném začátku druhého poločasu měli velkou šanci domácí. Krejčíř odcentroval a Krč hlavou trefil břevno Hamplovy branky. Z protiútoku udeřila Opava, když po tandemové akci Keresteše s Metelkou posledně jmenovaný placírkou dával na zadní tyč - 0:1.

V 62. minutě ztratil míč Keresteš a ke střele se dostal Hirsch. Trefil ale jen protihráče a z dobře jevící se akce vytěžil pouze roh. Sedm minut před koncem prošel mezi obránci Machálek, s přízemní střelou si naštěstí gólman Hampel poradil.

Hanáci vsadili všechno na nakopávané balóny a tato strategie jim nakonec vyšla, když v 90. minutě do vápna propadl dlouhý míč a Machálek ho usměrnil do sítě.

Prostějov - Slezský FC Opava 1:1 (0:0)
Branky: 90. Machálek - 48. Metelka. Rozhodčí: Nováček – Kůrka, Hájek. ŽK: Pospíšil, Kazár - Grussmann, Švec. Diváci: 650

Prostějov: Bureš – Krejčíř (58. Studený), Hloch,  Pavlík, Kazár – Mazouch -  Hirsch, Pančochář (76. Zatloukal), Fládr, Krč – Pospíšil (60. Machálek). Trenér František Jura
Opava: Hampel – Matěj Hrabina, Horka, Švec, Keresteš – Wirth – Metelka, Grussmann, Schafartzik – Jurečka (69. Nekuda), Komenda (88. Neubert). Trenér Jan Baránek