Důležité vítězství se vůbec nerodilo lehce, domácí museli nejdříve umazávat jednobrankové manko, to se jim povedlo do konce prvního dějství. Tři body pak po přestávce trefil střídající Petr Nekuda.

Opavští fotbalisté prožili úvod hrůzy. Už ve třetí minutě podnikl Spartak zajímavou akci. Mršťák dostal míč do běhu, vběhl do šestnáctky, nahrál pod sebe na Kopečného a nejlepší střelec Hulína ranou k tyči otevřel skóre.

Za další dvě minuty to v opavském vápně znovu hořelo. Krhut poslal do vápna nebezpečný centr, před Mršťákem na poslední chvíli odvracel na rohový kop Matěj Hrabina. Zaskočení Slezané odpověděli Komendou, který ale pálil zhruba z deseti metrů nad.

Ve 24. minutě nejdříve nebezpečně vypálil Schaffartzik. Vogel byl připraven, stejně jako při pokusu Komendy, který vyrazil na rohový kop.

Ve 31. minutě šla Opava do rychlého brejku, jenomže Komenda byl čistě odzbrojen a z následné protiakce z hranice šestnáctky střílel Dvořáček a Hampel jen očima tlačil míč vedle své tyče. O čtyři minuty později bylo srovnáno. Důležitou roli při akci sehrál Metelka, který se nenechal odstavit od balonu, nahrál Hrabinovi, který centrem našel Schaffartzika, jenž vyrovnal na 1:1.

Čtyři minuty před poločasem to jenom zahučelo, když se z dálky opřel do míče Mršťák, naštěstí Hamplovu branku netrefil.

Do druhého poločasu vstoupila Opava náporem. Hulín zmáčkla, jenomže ze své aktivity vytěžila jen tři rohy v řadě. Brankáři Voglovi moc práce nepřidělala.

Po hodině hry zatáhl míč Komenda, od brankové čáry našel hlavu střídajícího Nekudy, který zkušeně poslal domácí do vedení. Opavě narostla křídla, další velké problémy hostujícímu brankáři přinesl Schaffartzik, jenž si ve vápně povodil dva hráče a následným centrem pořádně vystrašil hulínského brankáře.

Šest minut před koncem pak ještě trefil Metelka břevno.

Slezský FC Opava – Spartak Hulín 2:1 (1:1)
Branky: 35. Schaffartzik, 60. Nekuda - 3. Kopečný. Rozhodčí: Julínek – Černý, Fojt. ŽK: Matěj Hrabina - Vyskočil, Vogl. Diváci: 904

Opava: Hampel - Matěj Hrabina, Horka, Švec, Keresteš – Wirth – Metelka, Grussmann (79. Skřehot), Schaffartzik – Jurečka (56. Nekuda), Komenda (85. Neubert). Trenér Jan Baránek
Hulín: Vogl – Barcuch (69. Pacl), Číhal, Ruman, Vyskočil – Krhut (85. Rokos), Kadlec, Červenka, Mršťák (85. Ševela) – Dvořáček (71. Paciorek) – Kopečný. Trenér Jindřich Lehkoživ