Pár změn v sestavě udělal po porážce v Olomouci opavský kouč Jan Baránek a ty týmu prospěly. Jeho svěřenci začali jako z partesu. Ve druhé minutě přetáhl Sedláček rohový kop a Metelka ranou z první otevřel skóre. Domácí byli při chuti. Po hlavičce Nekudy trefil Skřehot tyčku. Ve 12. minutě se exhlučínský záložník ocitl v další šanci, Pospíchala ale nepřekonal.

Na druhé straně vystrčil růžky kanonýr Pohanka, jeho slibnou možnost naštěstí zneškodnil Godula. Jim vyražený balon Michal poslal nad branku. V závěru první půle ještě nebezpečně vypálil Nekuda, avšak Pospíchal míč vyrazil. Celkově ale první poločas žádnou velkou ofenzivní smršť v opavském podání nenabídl.

Druhá pětačtyřicetiminutovka začala opatrně. Ovšem přišla 50. minuta, Metelka dostal dobrý balon do vápna, první střelu ještě hosté přečkali, avšak dorážka zkušeného záložníka už byla gólová. O dvě minuty později Opavští dobře zakombinovali, Sedláček přihrával Metelkovi, jehož lehká střela byla pro Pospíchala snadným soustem. V 53. minutě prokázal své kanonýrské schopnosti Pohanka, který potrestal slabě zahranou Švecovu malou domů – 2:1.

Hostující útočník nechal vyniknout Godulu, už před svým střeleckým zásahem. To ale byl ještě mladý brankář Opavy úspěšný. A brzy mohlo být vyrovnáno, když ránu Michala zastavilo břevno. Slezský FC kontroval Skřehotem, ale ten svou dobrou šanci zazdil.

Žďár vycítil, že by mohl ve Slezsku uspět a po další opavské chybě v obranné fázi, kdy se Godula nedomluvil s Dvorníkem, se dostal Pohanka až za domácího gólmana. Balon už uklízel do branky, ale na poslední chvíli mu radost překazil Dvorník.

V 68. minutě se Jurečka blýskl hezkou individuální akcí a vybojoval roh. Ten rozehrál Sedláček a Dvorník hlavou poslal favorita do dvoubrankového vedení. Třináct minut před koncem vymyslel Sedláček další gól, tentokrát uvolnil Nekudu, který zvyšoval na 4:1.

A to nebylo vše, hosté udělali chybu v rozehrávce a Binar ze 30 metrů dával na 5:1. Poslední slovo měli hosté, když po pěkné kombinaci upravil na konečných 5:2 střelou k tyči Zedníček.

Slezský FC Opava – FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou 5:2 (1:0)
Branky: 2. Metelka, 50. Metelka, 68. Dvorník, 77. Nekuda, 87. Binar – 53. Pohanka, 87. Zedníček. Rozhodčí: Vojkovský – Krasula, Santarius. Diváci: 942

Opava: Godula – Schaffartzik, Švec, Dvorník, Keresteš – Wirth - Metelka (87. Bartozel), Skřehot (79. Ficek), Sedláček (84. Binar) – Nekuda (82. Lokša), Komenda (66. Jurečka). Trenér Jan Baránek
Žďár nad Sázavou: Pospíchal – Veselý, Šindelka, Turek, Vomela – Cipruš (82. Ločárek), Bureš (77. Hlouš), Doležal, Toufar (73. Zedníček) – Michal – Pohanka (86. Mašek). Trenér Libor Štourač