Hlučínští vstoupili do utkání aktivně a už po třech minutách se do první vyložené šance prodral Badalyan. Ten se ocitl sám před Godulou, který jeho první střelu vyrazil, a pohlídal si i následnou dorážku. Poté se osmělil i Foltýn, ale Godula jeho ránu zpacifikoval.

Hlučín měl v těch chvílích více ze hry a v další skvělou příležitost si vytvořil Badalyan, jenž se s míčem otočil kolem obránce, a jeho přízemní pumelice orazítkovala levou tyč opavské svatyni.

Jediný vzruch před hlučínskou bránou obstaral Galvas, který se ostře srazil s hostujícím brankářem Hlaváčem.

Na začátku druhého poločasu to z voleje zkusil Dostál a Godula měl další práci. Na druhé straně se o menší vzruch ve vápně postaral opavský dlouhán Neubert, ale Hlaváč jeho střelu s klidem kryl.

V 68. minutě překonal opavského brankáře Foltýn, ale radost mu překazil zdvižený praporek usměvavé pomezní. O dvě minuty později Lavrovič odcentroval na Neuberta a jeho parádní hlavičku vytěsnil nad břevno bravurním zákrokem Hlaváč. Agilní Lavrovič pak poslal další dobrý balon na Machálka a ten rybičkou hlavičkoval bohužel pro Opavu nad.

V 79. minutě však Hoza nešťastně zahrál rukou ve vlastním vápně a kopala se penalta. K té se postavil střídající Hanus a trefil se přesně k levé tyči – 0:1. Čtyři minuty nato se pak trefil parádně do pravého horního růžku Foltýn a poslední slovo měl po chybě znovu Hanus, který upravil skóre na konečných 0:3.

Slezský FC Opava B – FC Hlučín 0:3 (0:0)
Branky: 79. z pen. a 88. Hanus, 83. Foltýn. Rozhodčí: Ondráš – Tomanec, Hanáková. ŽK: Grussmann – Váňa

Opava B: Godula – Demel (54. M. Zagol), Hoza, Macíček, Hrabina – Svatonský, Grussmann, Kuzník, Galvas (59. Lavrovič) – Machálek – Neubert. Trenér Lubomír Hrabina
Hlučín: Hlaváč – Hejník, Mac, Malcharek – Žižka, Váňa, Dostál, Foltýn, Limanovský (75. Mucha) – Badalyan (84. Hudeczek), Ondrušík (71. Hanus). Trenér Milan Valachovič

Jan Šimek