Trenér Milan Valachovič se svým asistentem Martinem Rozhonem sáhli před zápasem ke změnám v sestavě. V té základní se objevili Štefek, Galvas a mladý Rychnovský, naopak v ní chyběli Lukáš, Hudeczek a Mac.

„Poslední dva zápasy se nám nepovedly. Bylo nutné něco změnit, snad to hráče nakopne. Mac by ale hrál, jeho absence byla vynucena zraněním," vysvětlil trenér Hlučína.

Na první gól se dlouho čekat nemuselo. Už v 8. minutě kopali hosté rohový kop, Rychnovský dal míč zpět na Heinika, který jej dopravil do sítě. Domácí mohli vyrovnat, Smejkala v čisté šanci vychytal Hlaváč.

Bohužel ve 13. minutě inkasoval, když mu vypadl míč po rohu z rukou. „To se stává, předtím nás ale dvakrát podržel," podotkl hostující trenér. „O zajímavé momenty nebyla nouze ani v dalším průběhu," pokračoval Valachovič. Velké problémy domácí defenzivě dělal hlavně Kraut.

Na začátku druhého poločasu mělo Meziříčí dvě velké šance. V obou případech si ale domácí hráči vylámali zuby na skvělém Hlaváčovi. „Tady nás opravdu podržel," pochválil gólmana trenér.

V 71. minutě sahal po gólu Kraut, brankář Invald jeho hlavičku vytáhl nad břevno. Šest minut před koncem odmítl tři body Sasín. Po centru Taliána totiž trefil jen soupeřova brankáře.

„Ve druhém poločase jsme začali mít více ze hry. Domácí ke konci zápasu začali odpadat po kondiční stránce. Nakonec jsme se dostali do dvou velkých šancí, bohužel Kraut ani Sasín je neproměnili," zakončil Valachovič.

FC Velké Meziříčí - FC Hlučín 1:1 (1:1)
Branky: 13. Šimáček – 8. Heiník. Rozhodčí: Demeter – Rychnovský. Diváků: 284
Hlučín: Hlaváč – Štefek, Rychnovský, Heiník, Žižka – Galvas (63. Badalyan), Dostál (76. Hudeczek), Foltýn, Talián - Sasín (89. Ságner), Kraut. Trenér: Milan Valachovič