Hlučínský kouč Milan Valachovič opět lepil sestavu, stále mu chyběli Milan Lukáš, Robin Štefek a Jakub Mac, pouze na lavičce začal utkání Gevorg Badalyan.

„S Vyškovem jsme doposud hráli pětkrát a pokaždé vyhráli. Do zápasu jsme šli s respektem, ale také s tím, že můžeme uspět. Nemáme špatný tým, říkal jsem hráčům, když přidáme týmovost, máme šanci uspět," pronesl trenér FC Hlučín Milan Valachovič.

„Vyškov hraje na brejky, na to jsme se připravili, proto jsme hráli ze středového bloku a sami chodili do brejkových situací," pokračoval kouč hostujícího týmu.

V 15.minutě vyslal Foltýn přesný balon za obranu na Dostála, který akci přetavil v gól. „Hráli jsme dobře. Měli jsme ještě dvě dobré šance, Žižka trefil tyč," doplnil Valachovič.

Po přestávce domácí přidali. „Nám začaly odcházet kraje. Vyškov hrozil ze standardních situací, všechny jsme přežili a to i díky brankáři Hamplovi," podotkl hlučínský trenér. „Mohli jsme vedení navýšit a zápas dohrávat v klidu, to se nám ale nepodařilo. Badalayan ani Dostál své šance neproměnili. Nakonec ale tři body máme a zato jsem moc rád," zakončil Milan Valachovič.

MFK Vyškov – FC Hlučín 0:1 (0:1)
Branka: 15. Dostál. Rozhodčí: Vostrejž – Sedláček, Hanáková. ŽK: Přerovský – Hudeczek, Galvas, Sasín. ČK: 90. Jeřábek. Diváci: 421
Hlučín: Hampel – Žižka, Heinik, Masaniec, Galvas – Hudeczek – Dostál, Foltýn, Fišer (69. Badalyan), Krejčí (76. Sasín) – Szotkowski (83. Jančík). Trenér Milan Valachovič