MSFL: Vyškov - Hlučín 0:1

Vyškov – Hlučínští fotbalisté vstoupili do jarní části MSFL vítězstvím. Nejdříve v prvním poločase přežili stoprocentní šance domácích, ve druhém pak sami jednou udeřili. Gól dal specialista na tuto disciplínu – Martin Hanus.

21.3.2015

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

Trenér Milan Valachovič měl původně v plánu nastoupit se čtyřmi obránci, nakonec ale vsadil na ofenzivnější sestavu.

„V prvním poločase jsme měli i štěstí. Domácí trenér Machálek je starý lišák, měl nás skvěle přečtené a svůj tým dobře připravil," řekl trenér FC Hlučín Milan Valachovič. „Vyškov si vypracoval v desáté minutě tři čisté šance, během prvního poločasu pět gólovek, měli jsme i štěstí," podotkl hostující kouč.

„Dělali jsme velké chyby, naše organizace hry nebyla dobrá," zlobil se Valachovič. Bez šancí ale nebyli ani Slezané, jenomže jak Badalyan, tak Sasín své šance zahodili.

Druhý poločas už tak bohatý na šance nebyl. „Spíše se hrálo mezi oběma šestnáctkami," řekl trenér. „Nakonec rozhodl faktor Hanus, opět prokázal své kvality a snad po třetím kontaktu s míčem dal jediný gól utkání," podotkl Milan Valachovič.

Hanus se trefil poté, co Mucha dostal dlouhý balon za obranu, odcentroval na přední tyč, na Badalyana, který jej dal zkušenému kanonýrovi a bylo vymalováno. „Výsledkově to bylo dobré, herně ještě úplně ne," uzavřel trenér Hlučína.

MFK Vyškov – FC Hlučín 0:1 (0:0)
Branka: 77. Hanus
Hlučín: Hlaváč – Heiník, Mac, Žižka – Váňa (75. Hanus) - Mucha, Dostál, Málek – Ondrušík (65. Neumann) – Badalyan, Sasín (87. Malchárek). Trenér: Milan Valachovič

21.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

MSFL: Hlučín - Petřkovice 2:1

Ilustrační snímek.

Pro třináctiletého cyklistu letěl do Vávrovic vrtulník

Na Opavsku zvítězilo ANO

V opavském okrese se letošní volební účast vyšplhala na 60,11%. Výsledky jednotlivých stran prakticky kopírují ty celorepublikové.

II. LIGA: České Budějovice - Opava 2:1

/3 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Přímý souboj o první místo nedopadl pro opavské fotbalisty dobře. Slezané na Střeleckém Ostrově prohráli s domácími Českými Budějovicemi. Hosté znovu doplatili na chyby v defenzivě.

KOOPERATIVA NBL: Opava - Děčín 87:71

/2 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Opavští basketbalisté jedou dál na vítězné vlně. V sobotu večer si v městské víceúčelovce vyšlápli na těžkého soupeře z Děčína. Ve druhé půli svého protivníka jasně přejeli a nakonec si dokráčeli pro zaslouženou výhru v poměru 87:71.