Stěbořice dávají šanci mladým

Druhé mužstvo podzimní části ze Stěbořic do přípravy zapojilo také několik svých šikovných dorostenců. Další změny v kádru áčka zatím nejsou na programu. „Žádné změny v kádru zatím nemáme. Trénujeme třikrát týdně i s dorostenci a schází se nás pravidelně asi třináct nebo čtrnáct," řekl k přípravě stěbořický kouč Erich Říčný.

Příští týden odehrají Stěbořičtí přípravný zápas na umělce v Bruntále s Velkými Heralticemi. Pak se v Kravařích postaví proti Štěpánkovicím, následně vyzvou Zlatníky, v Hlučíně se utkají 
s Dolní Lhotou a před startem soutěže Stěbořice prověří Litultovice a Zlatníky.

„Poslední dva zápasy už bychom rádi odehráli na trávě. 
A co na jaře? Rádi bychom skončili co nejvýš, a i když máme na první velkou ztrátu, chtěli bychom se pokusit ji smazat. Uvidíme," dodal Říčný.

Jakartovice chtějí Palkoviče

Jakartovičtí fotbalisté obsadili na podzim pátou pozici a jejich výsledky připomínaly houpačku. „Trénujeme v tělocvičně, příprava se zatím rozjíždí. Nějaké příchody jsou v jednání. Rádi bychom získali Palkoviče, který u nás dřív působil, ale musíme se nějakým způsobem domluvit 
s Opavou. Jinak tým asi zůstane stejný jako na podzim," uvedl jakartovický stratég Zbyněk Pekárek.

„Akorát máme pořád nějaké zraněné hráče. Jeden se vyléčí a další se zraní – jako na podzim, kdy jsme třeba v říjnu nastupovali k zápasům v jedenácti lidech. Právě v sobotu jsme přišli 
o Schreibera, přece jen ty umělky kolenům nesvědčí," doplnil kouč Jakartovic. Jakartovičtí o víkendu sehráli přípravný duel s Velkými Heralticemi a remizovali 1:1.

„Teď 
u nás bude sportovní a obecní ples, takže si dáme od přípraváků trochu pauzu, protože by to bylo o ničem," smál se dobře naladěný Pekárek, jehož tým má další přípravný zápas na programu 1. března s Horním Benešovem a o týden později s Hlavnicí.

Malé Hoštice shání brankáře

Klub z Malých Hoštic prožil jeden z nejhorších podzimů za poslední roky. „Změny v kádru zatím nemáme. Z hostování v Oldřišově se jen vrací Ondřej Šafarčík. O nějakých posilách jednáme, ale konkrétní jména si nechám pro sebe. Jen prozradím, že jde o všestranného hráče, který hrál na předstoperu 
i v útoku. Hledáme i gólmana," řekl trenér Malých Hoštic Martin Greipel s tím, že jeho syn Jan musí chytat kromě áčka i za dorost.

Malohoštičtí mají zatím domluveny tři přípravné zápasy. Začínají 23. února se Zlatníky, následně změří síly s áčkem Slavkova a pak vyzvou Otice. A jaké jsou cíle po podzimu jedenáctého týmu okresního přeboru? „Rádi bychom se co nejdříve vyhrabali ze spodních pater tabulky, která je velmi vyrovnaná. Dva zápasy vyhrajete a jste nahoře, naopak dva prohrajete a padáte. Proto bude důležitý začátek," uzavřel Greipel.

Jan Šimek