Domácí fotbalisté se dostali do vedení po půlhodině hry, kdy Šamárek zaúřadoval v hájeckém vápně. Slibnou šanci si vytvořil i Wicha, jenže v koncovce mu nepřálo štěstí.

„Do druhého poločasu jsme si řekli, že se pokusíme zápas otočit a připsat si vítězství,“ komentoval útočník hostí Ondřej Prokša. A skutečně druhá půle nabídla Háj v daleko odhodlanějším rozpoložení. „Kolem šedesáté minuty to vypadalo, jako by domácím hráčům trochu došly síly,“ pokračoval hájecký forvard a ještě dodal:

„V pohodě se mohly pískat dvě penalty. Nejdříve vletěl do oldřišovského vápna Janíček, ale byl faulován. To samé o chvíli později potkalo i Hendrycha, který za oprávněné protesty málem uviděl červenou kartu.“

V šedesáté minutě se již hosté radovali. Konvička nacentroval a Janíček z takřka nulového úhlu poslal míč do sítě. Následovaly dvě obrovské šance oldřišovského týmu, jenže Hahn i Samson jen těsně minuli. Závěr patřil Háji.

Nástupce po odvolaném hlavním trenérovi Petru Nesrstovi Rostislav Škumát sáhl ke střídání, když Kuliga nahradil Tomášem Truplem, který se mu odvděčil dvěma góly. Trupl si čtvrt hodiny před koncem naběhl na přihrávku Janíčka, udělal kličku Hlaváčkovi a skóroval.

Se začátkem nastavení prodloužil na hájeckého kanonýra centrovaný míč hlavou také Ondřej Prokša a Trupl nadvakrát domácího gólmana překonal. Výsledkem 1:3 utkání také skončilo.

Trenér Oldřišova Miroslav Mikolajský moc důvodů k radosti neměl. „Musím přiznat, že soupeř byl lepší. Ve druhé půli ukázal větší vůli a chuť po vítězství. Nám to tam poslední dobou nepadá a přestává se dařit,“ podotkl.

„Po prvním poločase by si na nás asi nikdo nevsadil. Všichni se chtěli před novým koučem předvést a odrazit se od spodních pater tabulky, což se nakonec i povedlo,“ doplnil své hodnocení Ondřej Prokša.

Oldřišov - Háj ve Slezsku 1:3 (1:0)
Branky: 30. Šamárek – 60. Janíček, 74. a 89. Trupl.

Sestava Oldřišova: Hlaváček – V. Jadrný, Ulička, J. Žídek (53. Hahn), Blahetka – Wicha, Pardy (88. Samson), Hartoš, Utěšený, P. Žídek – Šamárek (75. Lacko)
Sestava Háje: Ujfaluši – Maloch, Hrubý, Surový, Konvička – Halška (75. Matěj), Šubrt, Nádvorník, Kulig (65. Trupl) – Hendrych, Janíček (80. Prokša)

(dus)