S jedinou změnou v sestavě oproti duelu v Třinci se představila Opava ve druhém domácím zápase jarní části, když Korčiana nahradil Milan Halaška. Ovšem úvodního slova se chopila Čáslav.

V 9. minutě zahrávala trestný kop. Dobal přiťukl Šislerovi, ten se do míče opřel zhruba z dvaatřiceti metrů. Balon se od gólmana Nováka odrazil do tyče a následně do sítě – 0:1. A mohlo být ještě hůře.

Ve 14. minutě kopali hosté další standardku. Dobalovu střelu tlačil gólman Novák nad své břevno jen očima. Hned vzápětí ale podnikli domácí rychlý protiútok, Halaška byl v šestnáctce faulován. Sudí Býma ponechal výhodu, míč se dostal k zcela volnému Klesnilovi, které z pěti metrů netrefil branku.

Navíc Halaška se zranil a utkání pro něj skončilo.

S přibývajícími minutami začali domácí přece jen zvedat hlavu. Na hrotu byl opět cítit Klesnil. A právě vytáhlý útočník byl u toho, když Slezský FC vyrovnal. Dostal přihrávku od Kolínka, z první přihrál Gondovi, který si míč potáhl a nedal Poštulkovi šanci – 1:1.

Druhý poločas přinesl ve svém úvodu standardní situaci hostujícího týmu a před Novákem bylo dusno, naštěstí Slezané z ní vyvázli bez úhony. Na druhé straně se na Poštulku řítil Partyš, požár před ním hasil na poslední chvíli rychlým vyběhnutím čáslavský gólman.

V 65. minutě se zjevil před Novákem z ničeho nic Hašek a domácí gólman měl plné ruce práce. O tři minuty později zaútočila Opava. Celou akci rozjel Klesnil, přes Schaffarczika a Čápa se balon dostal až k Partyšovi, avšak Poštulka byl proti.

Skóre nezměnila ani rána Gondy z 85. minuty, která letěla těsně nad. S výsledkem nic neudělala ani závěrečná standardka, a tak Opavští doma pouze remizovali.

„Pro samotný vývoj zápasu bylo důležité, že jsme zvládli vstup do utkání, kdy se nám podařilo vstřelit gól. Srdcem, bojovnosti se nám dařilo zvládat osobní souboje,“ řekl k zápasu hostující trenér Zdenko Frťala. „Ve druhém poločase nás v klíčových momentech podržel brankář Poštulka, navíc se nám podařilo pokrýt nebezpečného Klesnila. Bod má pro nás velkou cenu,“ uzavřel Frťala.

„Dostáváme laciné góly, což se dnes znovu ukázalo,“ kroutil hlavou trenér Opavy Jaroslav Horák. „Škoda, že se nám zranil Halaška, navíc v situaci, která byla jasně penaltová,“ zlobil se Horák a dodal: „Chtěli jsme vyhrát a dostat se do středu tabulky, bohužel se nám to nepodařilo. Máme stále před sebou ještě pořádnou porci práce.“

Slezský FC Opava – Čáslav 1:1 (1:1)
Branky: 27. Gonda – 9. Šisler. Rozhodčí: Býma – Moláček, Štěrba. Žluté karty: Partyš, Gonda, Furik. Diváci: 1948

Opava: Novák – Kolínek, Mezlík, Uvíra, Čáp – Gonda, Furik, Zapletal – Partyš, Halaška (19. Schaffartzik) – Klesnil. Trenér: Jaroslav Horák
Čáslav: Poštulka – Nitranský, Pilař, Ricka, Růžička – Šisler (61. Fikejz), Haniak – Dobal, Hlava, Hašek (74. Pacák) – Džafič (61. Pešír). Trenér: Zdenko Frťala.