Pražská Dukla sice měla v úvodních minutách míč častěji na svých kopačkách, avšak v pokutovém území Slezanů byla jalová. V 11. minutě poprvé dala osobě vědět Opava. Míč putoval od Zapletala přes Jelínka k Šultesovi a ten zavěsil – 1:0.

Na druhé straně vymýšlel uvolnění pro Blahu Kolomazník, avšak míč poslal zkušenému útočníkovi pět metrů vedle nohy. Opavští ihned rozehráli, balon se rychle dostal z Jelínkovy kopačky přes teč Šultesovy paty k Halaškovi, který se obtočil kolem obránce a Svoboda lovil míč ze své sítě podruhé.

Zaskočení Pražané, jenž hned odpověděli nepovedenou hlavičkou Chigua mohli poté inkasovat znovu. Po fotbale hladový Šultes dělal jejich defenzivě velké problémy a dvakrát vyslal do velké šance Halašku. Ten bohužel Svobodu nepokořil.

Nejprve ve skluzu pálil nad a stejně si vedl i ve 39. minutě, kdy Šultes proškolil veterána Novotného a zcela osamocený Halaška přestřelil. Čtyři minuty před přestávkou ještě pálil nebezpečně Partyš. Když už to vypadalo, že se skóre nezmění, udeřila Dukla a Blaha po centru Šimla ji vrátil opět do zápasu – 2:1.

Ve druhém poločase Dukla atakující postupové pozice přidala na obrátkách. V 54. minutě se sám na Nováka řítil Blaha, opavského gólmana přehodil, za záchranou brzdu na poslední chvílí zatáhl Kolínek. I v dalších minutách se klub se slavnou minulostí snažil o dobytí Novákovy svatyně, ale obrana odolávala.

Naopak v 69. minutě vyšel domácím rychlý brejk na jehož konci byl Pulkert. Dokázal trefit mezeru Vorlovýma nohama a Svoboda jen konečky prstů míč vytahoval mimo branku. Závěr patřil hostům, avšak více než střelu Kolomazníka v poslední minutě z tlaku nevytěžili.

„První poločas byl fotbalovější a živější. My jsme začali velmi dobře, Opava nás ale potrestala dvěma góly. Mohla poté přidat další,“ řekl trenér Dukly Günter Bittengel. „Naštěstí Halaška své dvě velké šance nedal a naopak v poslední minutě nás vrátil do hry gólem Blaha,“ pokračoval Bittengel a dodal:

Ve druhé půli se Opava zatáhla, nám se udělal prostor, jenomže jsme nedokázali již vyrovnat.“

Radek Látal měl po dlouhé době důvod k úsměvu: „Pro nás to bylo druhé utkání, které jsme mohli rozhodnout v prvním poločase, nestalo se tak. Ve druhé půli jsme se zatáhli a strachovali o výsledek. Na naší straně byl i kousek toho štěstí.“

Slezský FC Opava - Dukla Praha 2:1 (2:1)
Branky: 11. Šultes, 20. Halaška – 45. Blaha. Rozhodčí: Drábek – Wilczek, Vysloužil. Žluté karty: Barteska, Uvíra, Kolínek – Kolomazník, Malý, Šiml, Gedeon. Diváci: 2 344

Opava: Novák – Kolínek, Cigánek, Mezlík, Jelínek – Uvíra – Partyš, Barteska, Zapletal (84. Krčmařík)– Šultes (62. Pulkert), Halaška (71. Kiša)