První poločas regionálního derby příliš fotbalové krásy nepobral, a tak diváci vesměs zívali nudou. Opava sice vícekrát vystřelila na branku Karviné ale, že by si vypracovala větší gólovku, to ne. Hned v úvodu se probíjel po straně Halaška, odcentroval jenomže skluz Zapletala úspěšný nebyl.

V 5. minutě vystoupil z obrany Mezlík, zhruba z třiceti metrů vypálil a Kučera měl štěstí, že jeho rána minula branku. Karvinští se poprvé do podvědomí diváků zapsali v 15. minutě, kdy Mišinský využil chyby opavské rozehrávky, snažil se zakončit, ale jeho přízemní střela minula branku.

Na řadu přišla pasáž, kdy ani jeden z brankářů si na míč nesáhl. Další vzruch přišel na řadu něco po půlhodině hry. Partyš přetáhl balón na Šultese, který ho naservíroval hlavou před branku Zapletalovi, ten ke smůle domácích nedal a když v samotném závěru chytil Novák nebezpečnou ránu Ficka, šlo se do kabin za bezbrankového sta­vu.

Ani v úvodu druhé půle nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl nějak výrazně obraz hry změnit, což deklaroval Robin Wirth, který seč zcela sám nebyl schopný trefit míč – mizérie tak pokračovala a z tribuny se začalo ozývat skandování Budíček.

V 64. minutěpřece jen měli domácí důvod k radosti. Kiša zatáhl míč, poslal před branku, kde ho do sítě uklidil Šultes. Jak se nakonec ukázalo, tato branka byla jediná.

Trenér Karviné Leoš Kalvoda viděl zápas jako remízový: „Od začátku bylo vidět, že rozhodne jeden gól. Škoda, že jsme nedotáhli žádnou z akcí. Ve hře dopředu jsme byli ale jaloví. Podle mě by utkání více slušela remíza.“

„Z naší strany nebyl výkon v útočné fázi, tak jako v předchozích zápasech. Karviná neztrácela balony, nám nehrály kraje. Ve druhé půli nás Karviná přehrávala, nám se ale podařilo dotáhnout jedinou akci v gól,“ komentoval zápas trenér Opavy Radek Látal.

Slezský FC Opava – MFK Karviná 1:0 (0:0)
Branky: 64. Šultes. Rozhodčí: Mikel – Kordula, Čecháček. Žluté karty: Barteska, Partyš – Mišinský, Pavlík. Diváci: 1811

Slezský FC Opava: Novák – Kolínek, Cigánek, Mezlík, Jelínek – Partyš, Kiša, Robin Wirth, Zapletal (62. Bartesk – Halaška (62. Neubert), Šultes (81. Krčmařík)
MFK Karviná: Kučera – Jursa, Čeman, Hoffmann, Staš – Ficek, Slončík, Pavlík, Milosavjev (69. Reichl)– Mišinský (73. Sourada), Damiano (30. Látal)