Domácí sice měli míč častěji na svých kopačkách, avšak Hrušku v brance hostí příliš vyniknout nenechávali. Trestný kop Čápa letěl hodně mimo. O pár chvilek později utekl po straně Partyš, odcentroval a Klesnil v těžké pozici hlavičkoval nad.

Žižkov poprvé na domácí branku vypálil v 19. minutě, Vaculík ale mířil vedle. O dvě minuty později poslal Květonovi navštívenku Vepřek. S dalekonosnou ranou měl opavský brankář velké problémy.

Ve 23. minutě se do brejku dostal Halaška, v souboji s Procházkou ochotně upadl a kopala se penalta. Jenže ty Slezský FC letos kopat neumí, což deklaroval kapitán Cigánek. Jeho ránu Hruška vytáhl na tyč.

O čtyři minuty později vybojoval Klesnil ztracený míč, ten se dostal až ke Korčianovi, jenž běžel na Hrušku, ale zakončení mu nevyšlo a stejně jako před týdnem ve Zlíně napálil padajícího gólmana.

Ve 31. minutě viděli diváci další penaltu, opět byl v hlavní roli Halaška, který se srazil na brankové čáře s gólmanem Hruškou. Tentokrát se k míči postavil střídající Wirth a zkušeně zavěsil a Opava se po 472 minutách radovala ze vstřelené branky.

Radost Slezanů měla však jepičí život. Domácí obránci si totiž ve 35. minutě nepohlídali Kaloda a bylo vyrovnáno. Tímto výsledkem skončil i první poločas.

První akce druhého poločasu přišla v 54. minutě a domácím při ní pořádně zatrnulo. Koukal si seběhl s míčem do středu hřiště a zhruba z dvaceti metrů se opřel do míče, gólman Květon se jen ohlídl, jak se za ním otřáslo břevno. O pět minut později se již Žižkovští radovali. Wirth neustál souboj s protihráčem. Pulkert založil rychlý protiútok, na jehož konci pálil do sítě Vaculík – 1:2.

Opavští se dokázali oklepat. Gonda dostal míč ze strany, z hranice šestnáctky vystřelil a Hruška jen sledoval míč letící k tyči – 2:2. Slezané rázem ožili, tlačili se do zakončení, ale chyběl jim klid. Hodně vidět byl Bíro, který dával jasně najevo, že ho trenér Horák opomíjel neprávem.

V 74. minutě odcentroval ze strany Partyš a Gonda pálil těsně nad. Ve zbývajících minutách bylo ovšem na domácích vidět, jak moc jsou nervózní. Šest minut před koncem se řítili na Hrušku Schaffartzik s Klesnilem, dávali si ale přednost a Hruška míč pokryl.

Schaffartzik měl ještě jednu šanci, ale míč před prázdnou brankou netrefil. Vzhledem k ostatním výsledkům je jasné, že pokud chce mít Opava druholigovou jistotu, musí bezpodmínečně vyhrát ve Vlašimi.

„Pro nás těžký zápas. Domácí začali velmi dobře, i když nedali penaltu, přesto jsme prohrávali. Naše mužstvo prokázalo morálku, když dokázalo výsledek otočit. Remíza utkání slušela,“ ohlédl se za utkáním kouč Žižkova Roman Veselý.

„Obrázek utkání jako ty minulé. Nedali jsme penaltu, což je trestuhodné, naštěstí druhou jsme proměnili. Zranil se nám Kiša, a to byla citelná ztráta. Ve druhé půli jsme sice prohrávali, ale podařilo se nám vyrovnat, měli jsme další šance, bohužel gól jsme nedali,“ pokrčil rameny trenér Opavy Jaroslav Horák.

Slezský FC Opava – Žižkov 2:2 (1:1)
Branky: 31. Wirth (penalta), 67. Gonda – 35. Kalod, 59. Vaculík. Rozhodčí: Bílek – Ubias, Večeřa. Žluté karty: Partyš, Bíro – Hruška, Vaculík, Šťastný. Diváci: 1153

Opava: Květon – .Uvíra, Cigánek, Čáp – Partyš, Gonda, Kiša (27. Wirth), Nepožitek (56. Bíro) – Krčian (75. Schaffartzik), Klesnil, Halaška. Trenér Jaroslav Horák
Žižkov: Hruška – Šťastný, Brabec, Procházka, Vepřek – Vaculík (82. Kočí), Culek, Pukert (90. Petrů), Zengue (82 Folwarczný) – Koukal, Kalod. Trenér: Roman Veselý