První branka zápasu padla v 11. minutě. Pejša vyslal na zteč Malohlavu, který v souboji s brankářem Hlaváčkem nezaváhal.

„Od prvních minut jsme kontrolovali hru a často se dostávali do přečíslení. V některých momentech nám chyběla finální přihrávka,“ přiznal trenér opavské rezervy Josef Mucha. Šancí na vstřelení branky jsme měli snad deset,“ kroutil hlavou Mucha.

„My jsme se na utkání celý týden poctivě připravovali. Bohužel Opava nás svou kvalitou převyšovala. Dobře bránila, byla agresivnější v osobních soubojích. My se ji snažili překonat hlavně střelami z dálky, avšak ty brankáře Kovalíka příliš neohrožovali,“ přiznal hostující stratég Lukáš Černín.

„Domácí měli navíc snad sedm hráčů z áčka, ale na to se vymlouvat nechceme,“ doplnil Černín. Na začátku druhého poločasu vstřelili Opavští druhou branku. Velkou šanci Holčáka ještě Hlaváček zlikvidoval, ale na dorážku Půdy byl krátký – 2:0.

Opava mohla skórovat ještě několikrát, největší šance přišla v 74. minutě, kdy sprintovali Malohlava a Starý sami na gólmana, první jmenovaný volil střelu, která se od brankáře odrazila směrem do branky, míč ale letěl vysokým obloukem a kravařský Blažek jej stihl na brankové čáře odkopnout.

„Po dvou kolech máme šest bodů, rozjezd se nám podařil. Hráče za dnešní výkon musím pochválit,“ usmíval se Mucha.

Na kravařské straně vládlo zklamaní, trenér Lukáš Černín řekl: „Opava podle mě patří k velkým favoritům soutěže. Naši hráči dnes vyloženě nezklamali. My musíme tento duel co nejrychleji hodit za hlavu a připravit se na Šumperk.“

Pro Lukáše Černína bylo střetnutí specifické i v tom, že na Městských sadech dlouhou dobu jako hráč působil. „Prožil jsem v Opavě krásné roky. Během zápasu se mi určité vzpomínky vybavily,“ řekl ještě Černín.

Slezský FC Opava B - Kravaře 2:0 (1:0)
Branky: 11. Malohlava, 49. Půda

Opava: Kovalík – Kašný, Pejša, Horka, Hanel – Krčmařík (62. Pomp), Robin Wirth, Půda, Schaffartzik – Holčák (72. Starý), Malohlava (80. Tkadleček) Kravaře: Hlaváč – Hružík, Blažek, Klösel, Knopp – Malý (65. Jašek), Staněk, Pelán, Václavík, Žurek – Bitomský (50. Husárik)