Zápas ale nezačal pro opavský tým zrovna idylicky. V 11. minutě vystřelil z dálky Ondruška a míč skončil za zády překvapeného Kovalíka. „Byla to branka z kategorie laciných. Nedá se nic dělat i takové věci se ve fotbale stávají,“ pokrčil rameny trenér Opavy Josef Mucha.

Z vedení se Rýmařov ale radoval jen devět minut. Přišla hezká akce, kterou vymyslel Kiša, dloubl míč za obranu na Víška a zkušený fotbalista se nemýlil – 1:1. „Měli jsme více ze hry, avšak hrozili z rychlých brejků. Naopak naše hra byla dosti komplikovaná,“ přiznal kouč opavského béčka.

Na začátku druhého poločasu se domácí dostali do vedení. Střelou pod břevno se trefil Neubert a prolomil tak svůj dlouhotrvající střelecký půst. „Byli jsme podstatně nebezpečnější než soupeř. Měli jsme i několik dalších šancí, ať se již v nich ocitl Tkadleček nebo Neubert s Holčákem,“ vyjmenoval Mucha.

„I když se Rýmařov snažil, my jsme si utkání zdramatizovat již nenechali,“ pokračoval trenér Opavy a dodal: „Tyto zápasy s týmy hrajícími o záchranu jsou vždy těžké, my jsme to ale zvládli, za což jsme rád.“

Do konce podzimu čekají na Opavské ještě dva duely, a to ve Velkých Losinách a doma s Havířovem.

Slezský FC Opava B - Rýmařov 2:1 (1:1)
Branky: 20. Víšek, 51. Neubert – 11. Ondruška
Opava B: Kovalík – Pomp, Horka, Horák, Kašný – Kiša, Půda, Breškovec (62. Tkadleček), Víšek (78. Lička) – Neubert (86. Starý), Holčák