Již v prvním poločase si svěřenci trenéra Josefa Muchy vytvořili tříbrankový náskok, který si v dalším průběhu pohlídali.

„Vyšel nám vstup do utkání. V 11. minutě jsme již vedli o dva góly,“ pochvaloval si trenér Mucha. První gól padl již ve 4. minutě, Holčák prostrčil balon na Schaffartzika a ten prostřelil gólmana. Druhou branku vstřelil po individuální akci Holčák sám. Opava nadále kontrolovala hru a do poločasu přidala ještě jeden gól. Ve skrumáži se nejlépe orientoval Uvíra a zvyšoval na 3:0.

„Dá se říci, že po prvním poločase bylo rozhodnuto. Dobře jsme kombinovali a hráli v tempu. Soupeř se téměř k ničemu nedostal,“ ohlédl se za prvním poločasem Josef Mucha. Ve druhém dějství nadále hýřila Opava aktivitou.

„Kluky jsem nabádal k maximální zodpovědnosti. Hráli nadále aktivně a žádné zdramatizování výsledku nepřipustili. Mohli jsme vyhrát i větším brankovým rozdílem,“ upozornil trenér opavské rezervy. Na 4:0 zvyšoval Pomp a pátou branku přidal Schaffartzik, krom toho ještě Krčmařík nastřelil tyč a Starý břevno. Valachům se podařilo výsledek už jen v poslední minutě korigovat Michalíkem.

Ve středu hrají Slezané opět doma, tentokrát na hlavním hřišti hostí od 17 hodin Hranice.

Slezský FC Opava B - Valašské Meziříčí 5:1 (3:0)
Branky: Schaffartzik 2, Holčák, Uvíra, Pomp – Michalík
Opava: Květon - Kašný, Michalčák, Půda, Hanel (70. Kužel) – Krčmařík, Schaffartzik, Uvíra (60. Lička), Pomp – Neubert (46. Starý), Holčák