Utkání pro domácí ale idylicky nezačalo. V 9. minutě prostřelil Kosmála Čemba – 0:1. Opava se naštěstí dokázala během třiceti minut otřepat. Před gólmanem Losin Zbořilem se udělal pořádný závar a míč se od Kaštovského odrazil do sítě.

Do konce prvního dějství mohl Slezský FC zvrátit vedení na svou stranu. Jenomže Thomas po přesné přihrávce Holčáka míč do sítě neuklidil. Na začátku druhého poločasu se v šanci ocitly Velké Losiny. Přikrylovu technickou střelu ovšem vyrazil gólman Kosmál na rohový kop.

Opavská odpověď mohla přijít vzápětí, ovšem Tkadleček si špatně zpracoval balon. Jenomže přišla 50. minuta a trestný kop Holčáka. Nejmenší muž domácí sestavy zatočil míč zhruba ze čtyřiceti metrů přímo do šibenice a Slezané v zápase poprvé vedli – 2:1.

O deset minut později toužily Losiny po penaltě, a to po zákroku na Pinkavu, sudí Osička byl jiného názoru. Naopak Opavští se dočkali ještě dvou branek. Nejdříve Thomas zatáhl balon po lajně a jeho centr v poklidu uklidil do sítě Tkadleček. Na konečných 4:1 uzavřel Holčák.

„Jsem s naším výkonem spokojen. V kabině jsme si vyjasnili, jak máme přistupovat k utkání. Zápas byl úplně jiný než ty předešlé. Chlapi si dali záležet a od první minuty na hřišti makali," chválil jindy přísný trenér Hruška a pokračoval:

„Soupeř nám dnes vyhovoval. Naše hra byla postavena na dobré obraně a rychlých protiútocích. Velké Losiny nám otevřely obranu, z brejků pak padly naše dva góly.“

Slezský FC Opava B - Velké Losiny 4:1 (1:1)
Branky: 50. a 72. Holčák, 27. Kaštovský, 67. Tkadleček – 9. Čemba, 100 diváků
Opava: Kosmál – Palkovič, Kašný, Hanel, Sabo – Kaštovský, Krčmařík (80. Hoza), Holčák, Lička – Tkadleček, Thomas