Dlouho dokonce sahal i po vítězství. První poločas se hrál bez branek a pro přítomné diváky bohužel i bez vyložených šancí. „V prvním poločase se skutečně nedělo nic, co by zase až tak stálo za zmínku.

Pro nás to byl podobný zápas jako před týdnem doma s Malými Hošticemi.,“ prohlásil vedoucí hostujícího mužstva Jaroslav Kostecki. Velké věci se děly až v sedmdesáté minutě, kdy aut od jednoho z budišovských hráčů přilétl na pětku. Tam jej převzal Kirchner, obtočil kolem bránícího protihráče a poslal míč do sítě.

Za stavu 0:1 měli hosté ještě jednu velkou příležitost. Autor úvodního gólu se hnal sám na brankáře Kořistku, ten ho nedovoleně zastavil a obdržel žlutou kartu. „Mohla se udělit také červená. Kdybychom tuto akci zužitkovali, bylo by to o dvě branky a mohlo být rozhodnuto,“ komentoval Kostecki.

Pět minut před koncem se přece jen ozvaly i Otice. Gólman Krása chtěl sebrat vysoký centr, což se mu také podařilo, ale při dopadu balon vypadl z jeho náruče a pohotový Valeček trefil nejdříve tyč a po opětovné dorážce už i branku. Remízou 1:1 poté utkání také skončilo.

„Budišov měl propracovanou obranu, ovšem jediná chyba ho stála tři body. Každopádně však šlo o remízový zápas. Ani jedno z mužstev si tři body nezasloužilo. K vidění nebyla prakticky jediná vyložená šance,“ soudil trenér domácích Marek Luzar.

„Remíza je na každý pád spravedlivá. My jsme se sice o vítězství připravili smolnou chybou, ale bod pro každého je zasloužený,“ dodal Jaroslav Kostecki.

Otice - Budišov nad Budišovkou 1:1 (0:0)
Branky: 85. Valeček – 70. Kirchner

Sestava Otic: Kořistka – J. Byrtus, Poledník, Dlouhý, Pospíšil – Dzierža (85. Draisaitl), Škrobánek, H. Luzar, Cupák (65. Kostera) – Valeček, Rezner
Sestava Budišova: Krása – Marek, Mička, Dostál, Oleják – Tobolík, Vondrouš, Fluss – Kirchner, Dvořák (75. M. Modelský), R. Modelský

(dus)