První polovinu sezony za Otice odkopal, ale poslední zápasy už pro něj nebyly jednoduché. „Potýkal se s nějakými zdravotními potížemi a měl bolesti. Teď se k tomu přidal zánět v noze. Je to citelná ztráta. Snad se dá co nejdříve dohromady. Od poloviny března by mohl začít trénovat," líčil zdravotní lapálie okolo jedné z klíčových postav otického mužstva Marek Luzar, jenž jinak tvrdí, že týmová marodka je prázdná.

Třebaže je mužstvo po podzimu čtvrté se ziskem pětadvaceti bodů, drobné posílení kádru je nasnadě. „Možná se rýsuje příchod středního záložníka z nižší soutěže. Uvidíme, jak to dopadne. Konkrétní ovšem v této věci rozhodně nebudu," poznamenal dále.

Na první místo Otice ztrácí sedm bodů, postup proto není věcí nereálnou: „Určitě bychom se mu nebránili. Rádi bychom sezonu dokončili do pátého místa. Je jasné, že kdyby se postoupilo, musel by se kádr posílit."

Začátek zimní přípravy nebyl pro tým úplně ideální. První duel se Zlatníky musel být zrušen kvůli velké marodce v otické kabině. Před dalším duelem s Vávrovicemi napadl sníh, který znemožnil zápas odehrát. Otice tak začaly přípravu až utkáním proti Malým Hošticím z okresního přeboru. A světe, div se, prohrály vysoko 1:7.

„Naše hra nebyla optimální. Dostali jsme velkou lekci z produktivity. I na naší straně byly šance, jenže náš celek je zahazoval," uvedl Marek Luzar. Příště Otičtí v přípravě narazí na Vávrovice, poté se střetnou s Oldřišovem a Darkovicemi.