Východočeši začali dobře a úvodní desetiminutovka jim patřila.

„Přežili jsme dvě velké šance soupeře a pak začali hrát. Měli jsme převahu a dostávali jsme se do náznaků šancí, bohužel jsme ideálně neřešili finální fázi," začal jít po stopě zápasu trenér Hlučína Jaroslav Kolínek. Nejblíže ke gólu měl Jančík, jenomže trefil tyč.

„Kromě toho jsme si vypracovali ještě několik závarů. Mrzí mě jen, že jsme zbytečně některé věci řešili komplikovaně," uvedl Kolínek.

Po přestávce dál hýřil Hlučín aktivitou. Přišla ale 75. minuta a v ní standardní situace domácích, která vyústila ve vítězný gól Východočechů. „Zcela zbytečná standardka, škoda že jsme ji nezvládli. Protože za předvedený výkon jsme si prohrát nezasloužili," podotkl hlučínský stratég.

„Hráčům nemám co vytknout, jdeme dál, na tabulku se nedíváme, ale věřím, že výsledky se dostaví a my se posuneme, kam chce, a to do jejího středu," uzavřel Jaroslav Kolínek. V sobotu hraje Hlučín na domácím trávníku, kde od jedenácti hodin přivítá Brno.

FK Pardubice U19 – FC Hlučín U19 1:0 (0:0)
Branka: 75. Formáček
Hlučín: Kolenko – Lesniak (25. Ivan), Rychnovský, Lischka, Pospíchal – Macej, Líbař, Dendis (76. Foitzik), Mládek, Fuciman – Jančík (76. Grossmann). Trenér: Jaroslav Kolínek