„V Hlučíně končím. Rozcházíme se v dobrém. S Lumírem Kotem se mi spolupracovalo dobře, na Hlučín nikdy dopustit nedám," podotkl Pavel Hajný, kterému se nyní rýsuje jedno zajímavé angažmá. „Nechci předbíhat, je ale pravdou, že osloven jsem byl. Konkrétní ale být zatím nechci, mám před sebou dovolenou v Chorvatsku, až se vrátím, bude jasněji," dodal dnes již bývalý trenér FC Hlučín.

Pavel Hajného nahradí Ladislav Bartek
Místo Pavla Hajného zaujme Ladislav Bartek, který doposud působíl u hlučínské mládeže. Pavel Hajný se stal novým koučem Třince, kde nahradil Miroslava Kouřila. „Třinec nehrál v mém rozhodnutí skončit v Hlučíně žádnou roli," řekl Pavel Hajný. (viz níže)

Roman Brhel

Novým trenérem Třince se stal Pavel Hajný

Fotbalisté Třince půjdou do druholigové sezony s novým trenérem. Dosavadního kouče Miroslava Kouřila nahradí Pavel Hajný. Dvaapadesátiletý kouč, který dosud vedl ve třetí lize Hlučín, podepíše v Třinci jednoletý kontrakt. Hajného asistenty budou Martin Zbončák a Alois Grussmann, trenérem brankářů a vedoucím mužstva bude Jakub Kafka.

Cílem vedení třineckého fotbalu je nyní restrukturalizace klubu. Mužstvo by mělo hrát pod vedením nového trenéra v klidném středu tabulky a postupně zabudovávat do druholigového mužstva stále větší množství mladých hráčů z Třince a okolí, jejichž potenciál je velký.

„Úkolem pro nového trenéra bude do mužstva postupně zabudovat talentované mladíky a vytvořit si kádr, jehož cílem bude kromě klidného středu tabulky hrát atraktivní útočný fotbal. A tím se nový trenér Hajný na svých předchozích trenérských působištích prezentoval," řekl generální manažer Fotbalu Třinec Karel Kula.

Hráčům bude nový trenér představen na prvním tréninku (26. června). Změna kouče je klíčová také pro stavbu kádru na další sezonu. „Některým hráčům končí u nás smlouva a o prodloužení se bude jednat pouze s těmi, o které bude nový trenér stát. S případnými novými hráči budeme jednat," dodává Kula.

Robert Schedling