Už v pondělí se musí hlásit na srazu v tréninkovém centru pražské Sparty.

Petr Ševčík, který zatím svými kousky okouzluje opavské fanoušky, má samozřejmě z nominace obrovskou radost a doufá, že mu reprezentační kouč dá možnost nastoupit alespoň na půlhodinku. „Nominace je pro mě velmi příjemné překvapení. Start nové sezony se mi povedl a tohle je výborná odměna.

Pro mě osobně bude pochopitelně ctí nastoupit za národní tým. S účastí v základní sestavě moc nepočítám. Kdyby mi trenér dal šanci aspoň na třicet minut, byl bych velmi šťastný," poznamenal právě Petr Ševčík.

Porážka v Třinci ho hodně mrzí

Kdo sledoval mladého dravce ve všech zápasech za Opavu, musel ocenit jeho kvality. A to třeba už při prvním druholigovém zápase ve Frýdku-Místku, kdy na vlastní polovině převzal balon, projel s ním přes celé hřiště a z hranice velkého vápna zamířil přesně k tyči. Fotbalovou veřejnost uchvátil i jeho gól z duelu proti Ústí nad Labem. Přes dva protihráče prošel do vápna, položil si také gólmana a ze záklonu stačil vystřelit přesně pod břevno.

Rychlý, kreativní, důrazný a umí se prosadit v soubojích jeden na jednoho. Výčet toho základního ze seznamu Ševčíkových kladů. V posledním zápase v Třinci byl i přes prohru doslova k nezastavení. Svědčí o tom čtyři žluté karty, které rozhodčí rozdal po faulech na něj.

„Porážka s Třincem mě moc mrzí. Pokračovali jsme v našich výborných výkonech. Bohužel jenom jeden poločas. Na začátku druhé půle jsme nehráli dobře. Pak přišla zbytečná červená od Mrázy (Tomáš Mrázek, pozn. red.) a v deseti to už bylo těžké. Kdybychom nebyli oslabeni, věřím, že bychom tam uspěli," poznamenal šikovný ofenzivní záložník.

Proti Sigmě i Karviné nenastoupí

Pro Slezský FC nebudou příští dva zápasy ani za mák jednoduché. V sobotu do Městských sadů přijede Sigma Olomouc a dle dohody obou klubů v tomto zápase nebude moci nastoupit jednak zatím nejlepší hráč a autor tří druholigových branek SFC Petr Ševčík a také jeho jmenovec a spoluhráč Petr Vavřík, jenž je v Opavě rovněž na hostování z olomouckého klubu.

Bohužel i on se v posledních zápasech potkal s dobrou formou, na pravém kraji hřiště se sehrál se Zdeňkem Pospěchem a mužstvu bude výrazně chybět. Při zranění Kuzmanoviče a dlouhé stopce Mrázka za blikanec z Třince bude opavský kouč Jan Baránek v útoku řešit hodně ošemetnou situaci.

Svou ofenzivní hvězdu v podobě Ševčíka bude muset oželet i příští týden, kdy se hraje pohár s Karvinou. V té době si jeho svěřenec musí plnit reprezentační povinnosti. „Na sobotní zápas se Sigmou se rozhodně přijdu podívat. Myslím si, že se ve mně budou mísit trochu rozporuplné pocity. I když vynechám dva zápasy Opavy, v tréninku všechno určitě v pohodě doženu," usuzoval.

Zůstane v Opavě i po podzimu?

Víkendové střetnutí s Olomoucí se dá považovat za šlágr nejenom tohoto kola, ale vůbec celého podzimu Fotbalové národní ligy. Opavskému soupeři se v úvodu soutěže nedaří a hlavně ve spojitosti se Ševčíkem se hodně diskutuje o tom, že mu jeho mateřský klub hostování ve slezské metropoli neprodlouží a stáhne si jej zpátky na Hanou.

„Na programu je páté kolo a nějaké předčasné závěry je ještě příliš brzo. Bavil jsem se ovšem s asistentem Kučerou, který tvrdil, že by mě Olomouc po podzimu asi chtěla zpátky," uvedl Ševčík a následně prozradil, co by pro něj osobně bylo nejlepší: „Rád bych sezonu dokončil v Opavě. Je pro mě lepší hrát v základu za místní áčko, než nastupovat na dvacet třicet minut v Sigmě a jinak být v béčku."

Talentovaný záložník si je moc dobře vědom toho, že bez současného angažmá by se do reprezentace podíval jen stěží: „Jak už jsem řekl, v Olomouci bych hrál většinou za béčko. Tady se můžu daleko více zviditelnit. Navíc si užívám parádní atmosféru v klubu. Máme skvělou partu v kabině a fanoušci jsou naprosto skvělí.

Když mi pan Grussmann říkal, že Slezský FC je rodinným klubem, vůbec nelhal. Přesně tak se tady cítím."

Petr Dušek