Už ve třetí minutě se hezky uvolnil Kuzmanovič, vystřelil a Melichárka zachraňovalo břevno. O pět minut později se naskytla domácím další dobrá možnost, jenomže Smola místo přihrávky na volného Kuzmanoviče vzal zakončení na sebe. Jeho rána do středu branky neměla razanci a hostující gólman si s ní v pohodě poradil.

V 18. minutě opět udeřili Slezané. Po Kuzamanovičovi se míč dostal k Zapalačovi, jehož ránu vytáhl Melichárek s vypětím sil na roh.

Opavští byli aktivnější. Po Kuzmanovičově přihrávce balon prosvištěl pokutovým územím Zbrojovky, nikdo na něj ale nedosáhl. Pět minut před poločasem měla tutovku Zbrojovka. Naštěstí pro domácí Řezníček trefil jen tyč. Opava následně kopala dva rohy po sobě.

V poslední minutě zažili domácí šok. Řezníček dostal od Škody dobrý balon a nemýlil se – 0:1.

Po přestávce se snažila Opava s výsledkem něco udělat. V 65. minutě bylo vyrovnáno. Domácí kopali standardku, Helebrand vrátil míč na Janetzkého a ten překonal Melichárka – 1:1.

Opava ožila, za deset minut měl gól na kopačce Zapalač, hosté odvrátili na roh. Po jeho zahrání se odražený balon dostal k Schaffartzikovi, který ranou z první poslal Opavu do vedení.

Zbrojovka vrhla síly do útoku, Opavští chodili do brejků, ty se jim ovšem nedařilo úspěšně realizovat. Brno ale vyrovnat nedokázalo a Slezané mohli slavit.

Zdroj: Youtube

Slezský FC Opava – FC Zbrojovka Brno 2:1 (0:1)
Branky: 65. Janetzký, 77. Schaffartzik – 45. Řezníček. Rozhodčí: Berka – Fišer, Vlasjuk. ŽK: Schaffartzik, Kuzmanovič – Pavlík, Tashchy, Melichárek. Diváci: 3928

Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Žídek, M. Helebrand (86. Čelůstka) – Schaffartzik – Janetzký (75. Grussmann), Jursa (62. Mozol), Zapalač – Smola, Kuzmanovič. Trenér: Roman Skuhravý
Brno: Melichárek – Štohanzl, Pavlík, Vraštil, Lutonský – Sedlák – Litsingi (60. Ashiru), Škoda, Tashchy, Přichystal (74. Rybička) – Řezníček. Trenér: Svatopluk Habanec

Přečtěte si také: Zdeněk Pospěch je po operaci
Lístky pro Baník: Jak to celé bylo?