Už ve druhé minutě vystrčila Opava růžky. Mozol rozehrál standardku, míč propadl až k Janetzkému, který z dobré pozice napálil hráče před sebou.

Ve 21. minutě kopali hosté rohový kop, na míč si vyskočil Žídek a hlavou trefil tyč. Jenomže přišla 27. minuta, míč si potáhl Havlík, zhruba z dvaadvaceti metrů vystřelil k tyči a gólman Lasák se natahoval marně – 1:0. Šlo vůbec o první akci Slovácka.

Hostům nešla upřít snaha. Další možnost si vytvořil Zapalač, který se uvolnil přes dva hráče, avšak jeho střela byla sražena na roh. Sedm minut před poločasem kopal Havlík roh, našel hlavu Diviše, proti tomu se ale blýskl dobrým zákrokem Lasák.

Opava byla lepším týmem, dočkala se i vyrovnání - po centru Mozola doťukl míč do sítě Schaffartzik, který ale stál v ofsajdu. V samotném závěru se s balonem otočil Koné, Lasák vytáhl další skvělý zákrok, a míč vytěsnil na roh.

A po přestávce se gólu dočkala i Opava. Po dlouhém autu Hrabiny jeden z domácích hráčů tečoval balon na roh. Ten zahrál Zapalač a nabíhající Žídek vyrovnal, málem při svém náběhu protrhl i síť Hečovy branky.

Favorit se příliš často před Lasáka nedostával, nicméně v 70. minutě hostům pořádně zatrnulo když Tetteh trefil tyč.

O pět minut později hosté získali balon, ten se dostal k Zapalačovi, jehož ránu Heča neudržel, dobíhající Janetzký zachoval chladnou hlavu, udělal gólmanovi kličku a dal na 1:2. Podle dění na hřišti, zasloužené vedení.

A v hostujícím sektoru mohlo být ještě veseleji. Kuzmanovič šel ze strany sám na Heču, ale trefil pouze brankáře.

Tři minuty před koncem vystřelil z dálky Ťok a byla to parádní rána - zhruba z pětatřiceti metrů přímo do šibenice. Již v nastaveném čase mohli domácí dokonat obrat. Z brankové čáry vyhlavičkovával balon po lobu Hlupíka za již překonaným Lasákem Žídek.

Přišlo prodloužení a v jeho druhé minutě se hlavou prosadil domácí Hlupík. Opava do kolen ale nepadla. Ve dvanácté minutě nastavení našel Zapalač hlavu Jursy a bylo to 3:3.

O dvě minuty později bylo Slovácko zmraženo. Opava kopala roh, ve vápně stáhl Košút Žídka a na světě byla penalta. Tu proměnil Schaffartzik – 3:4.

Hosté hnáni výbornými fanoušky se rvali o každý balon, dobrou šanci měl ještě Machálek.

A Slezané si již senzační postup vzít nenechali.

1.FC Slovácko - Slezský FC Opava 3:4 po prodloužení

1.FC Slovácko - Slezský FC Opava 3:4 po prodloužení
Branky: 27. Havlík, 87. Ťok, 92. Hlupík – 58. Žídek, 75. Janetzký, 102. Jursa, 104. Schaffartzik (pen.). Rozhodčí: Julínek – Paták, Peřina. ŽK: Rada - Simerský, Zapalač, Schaffartzik, Lasák. Diváci: 630
Opava: Lasák – Hrabina, Simerský, Žídek, Helebrand – Schaffartzik, Janetzký (95. Grussmann) – Jurečka, Mozol (63. Jursa), Zapalač – Kuzmanovič (85. Machálek). Trenér: Roman Skuhravý