„Nezvyklý dopolední čas nám nesvědčil. Začátek utkání jsme doslova prospali a můžeme děkovat jen brankáři Hlaváčovi, že jsme neinkasovali,“ řekl trenér Kravař Lukáš Černín.

S přibývajícími minutami se hosté začali osmělovat a na řadu přišly i jejich šance. Tu první měl Václavík, poté se dvakrát dral do zakončení Jašek. „Mohli jsme vést, jenomže to byli domácí, kdo se radoval z gólů. Nedokázali jsme pokrýt standardku domácích a Woznica nám dal vedoucí branku,“ pokrčil smutně rameny trenér Černín.

Druhý poločas začal pro hosty tragicky. Ve 47. minutě zaspala kravařská obrana a Tomáš Voznica trestal – 2:0. „Byla to zcela zbytečná branka. Obránci se nezajistili a Poruba nás za to tvrdě potrestala. Je to škoda,“ kroutil hlavou kravařský kouč.

Kravaře to ovšem nezabalily a snažily se s výsledkem něco udělat. V 70. minutě vystřelil z dvaceti metrů Jašek a hostující celek byl ve hře – 2:1. „Dobré možnosti měli ovšem i domácí. Nás držel dobrými zákroky brankář Hlaváč,“ chválil svého strážce svatyně Černín.

Výsledek zápasu se ale již nezměnil a hosté si domů odvezli porážku. „Jsem zklamaný. Alespoň bod jsme mohli uhrát,“ přiznal Lukáš Černín. Ve středu jeho tým míří do Valašského Meziříčí.

„I přes nepříznivé počasí jsme odehráli solidní zápas, který jsme měli dlouhou dobu pod kontrolou, přesto však v závěru byla patrná určitá nervozita, aby se soupeři náhodou nepodařilo z nějaké standardky či tečované střely srovnat skóre,“ řekl po utkání domácí kouč Zdeněk Svatonský.

Poruba - Kravaře 2:1 (1:0)
Branky: Voznica, Woznica – Jašek
Kravaře: Hlaváč – Hružík, Blažek (76. Bitomský), Klösel, Knopp – Malý (65. Žurek), Husárik, Pelán, Václavík – Staněk, Jašek