„Příprava, která proběhla, směřovala k prvnímu zápasu, věřím, že jsme dobře nachystáni," říká trenér Opavy Jan Baránek. „Očekává se velká divácká návštěva, a to je pro fotbal jenom dobře," konstatoval třiačtyřicetiletý kouč.

„Doufám, že se hráčům z bouřlivé atmosféry nerozklepou kolena," dodal.

Jeho tým jde do utkání v kompletním složení. „Zatím to vypadá, že sestava se oproti pohárovému zápasu v Novém Jičíně moc měnit nebude. „Není ani důvod moc toho měnit, rád bych navázal na náš pohárový výkon," přeje si šéf lavičky.

Opavu jak v přípravě, v tak v poháru trápila koncovka. Do šancí se dostávala, ale nedokázala je proměňovat. „Na koncovce pracujeme na každém tréninku," pravil Baránek.

Sobotní protivník Slezského FC má za sebou poměrně divokou letní přestávku. Prošel změnami jak v hráčském kádru, tak i na trenérském postu, když dva týdny před startem soutěže byl odvolán Milan Duhan, kterého nahradil slovenský kouč Vladimír Goffa, v kádru i několik Slováků.

Na soupisce také figuruje jméno opavského odchovance Martina Uvíry, oporou záložní řady je bývalý hráč Hlučína Václav Mozol, velkou kvalitu má ale i Petr Zapalač nebo třiatřicetiletý Martin Ďurica, který kopal v Žilině a Petržalce, má také za sebou angažmá v Izraeli a Švýcarsku.

O góly Frýdku by se měl starat Dušan Uškovič, devětadvacetiletý útočník se zkušeností i z první české ligy, které sbíral v barvách Hradce Králové. „Frýdek má v týmu několik slovenských hráčů, kteří mají kvalitu, my si musíme dát hlavně pozor na Mozola se Zapalačem," řekl k soupeři trenér SFC a pokračoval: „Naše cesta k úspěchu vede přes kombinační hru."

Opavská kabina se na premiéru těší. „Soutěž není jen o domácích zápasech, musíme vozit body i z venku a je třeba začít už v sobotu," poznamenal kapitán týmu Josef Dvorník. Utkání začíná v 17 hodin.

Pravděpodobné sestavy:
Frýdek-Místek: Prepsl – Ilko, Uvíra, Literák, Švrček – Mozol, Žídek, Ďurica, Zapalač – Matúš, Uškovič
Opava: Květon – Pospěch, Mikula, Dvorník, Čelůstka – Metelka, Horka – Vavřík, Ševčík, Schaffartzik – Kuzmanovič

Václav Mozol: Zápasy s Opavou jsou pro mě specifické

Václav Mozol

Jednou z klíčových postav frýdeckých Valcířů je mladý záložník Václav Mozol. Dvaadvacetiletý technik původem z Bolatic, který před Frýdkem hrával v Hlučíně, bere sobotní šlágr hodně prestižně.

„Zápasy s Opavou jsou pro mě specifické, vnímám je trochu jinak. Už když jsem hrával, vždy jsem se na Slezský těšil. Když mi to čas dovolí, chodím se na Opavu dívat, a to i v dobách MSFL," svěřil se Václav Mozol. „V sobotu to bude o to krásnější, že přijde hodně diváků, tipuji něco okolo pěti tisíc, navíc ti opavští dokáží vytvořit pořádný hukot," míní Václav Mozol.

K šancím Valcířů Mozol říká: „V létě prošel náš tým změnami. Dáváme se dokupy, ale pomalu si to sedá, věřím, že v sobotu naše forma bude gradovat." K soupeři dobře technicky vybavený záložník cítí respekt. „Opava je sice nováčkem, ale má velkou kvalitu. My jí nic nedarujeme, zápas chceme vyhrát," má jasno dvaadvacetiletý středopolař.