Holický soupeř po posledním zápase řešil úplně jiné problémy než Hlučín. V Prostějově prohrál 0:5 a bude si chtít za každou cenu spravit reputaci.

„Náš fotbal je založený na rychlosti. Máme spoustu rychlých hráčů a této výhody se pokusíme využít. Obrana HFK je vedena stoperem Lukáškem. Ve vzduchu je výborný, proto budeme chtít hrát hlavně po zemi," vysvětloval sportovní manažer hlučínského klubu a trenér v jedné osobě Milan Valachovič a vzápětí dodal:

„Pozor si musíme dávat i na Ondru Lysoňka, který minule nenastoupil, ale teď už by měl být připraven. Dva roky jsem ho měl v Břeclavi, proto vím, že se jedná o velmi kvalitního fotbalistu."

Milan Valachovič přiznal, že sestavu oproti uplynulému týdnu trochu pozmění. Marodka hlučínského výběru je v tuto chvíli prázdná, takže bude mít k dispozici všechny své svěřence. „Na zápas s Vyškovem jsem se znovu pečlivě koukal na videu. Ne všechny výkony jednotlivých hráčů byly ideální. Mám osmnáct fotbalistů, a jak jsem říkal: proti Holici chci vsadit na rychlost. K nějakým změnám stoprocentně dojde," uzavřel.

Pravděpodobná sestava Hlučína:
Hlaváč – Žižka, Mac, Heiník – Mucha, Dostál, Foltýn, Limanovský – Ondrušík – Badalyan, Hanus

Petr Dušek