Do cesty se jim postaví soupeř, v jehož řadách se snoubí zkušenost s dravým mládím. Za velmi důležité opory mužstva lze považovat oba stopery – kapitána Lukáška a pak také Lysoňka, jenž má na kontě i několik desítek ligových startů.

„Jedná se o tým, který hraje celkem dost agresivně. Nicméně je rozhodně hratelný. V dalších kolech nás čekají papírově těžší protivníci. Například béčko Sigmy, které minule postavilo spoustu hráčů z áčka. Utkáme se také s rezervou Slovácka, jehož áčko předehrává utkání a dá se předpokládat, že bude moci nasadit fotbalisty prvního týmu.

Proti Holici bychom stoprocentně měli zvítězit," komentoval už zmíněný Milan Valachovič.

Podzimní vzájemné klání bylo pro Hlučín velmi smolné. Olomouc dlouho vedla 1:0, těsně před koncem pak měl obrovskou příležitost Foltýn. Z bezprostřední blízkosti ovšem trefil brankáře pouze do rukou. Slezané si minimálně bod z Hané odvézt mohli.

Milan Valachovič má Holici velmi dobře přečtenou. Ví, na koho si dávat dobrý pozor. „Jsou tam hráči z brněnské Zbrojovky a také ze Sigmy. O kapitánu Lukáškovi nebo dalšímu stoperovi Lysoňkovi, kterého jsem vedl v Břeclavi, už šla řeč. Mužstvo má spoustu zkušeností a také talentovaných mladých hráčů," upozorňoval.

Hlučín pozitivně nabila výhra z minulého kola, v němž uspěl ve Vyškově. Hrdinou celého zápasu se stal nestárnoucí Martin Hanus, jemuž se ani ne čtvrthodinu před koncem povedlo rozhodnout. „Martin je pro nás zkrátka nepřekonatelný. V koncovce je nesmírně platný," chválil svého svěřence hlučínský kouč.

Pravděpodobná sestava Hlučína:
Hlaváč – Heiník, Mac, Žižka – Váňa – Mucha, Dostál, Málek – Ondrušík – Badalyan, Sasín

Petr Žižka: Pokud nevyhrajeme v sobotu, výhra z Vyškova ztrácí na ceně

Petr Žižka (v zeleném)

Tři body hned v úvodním kole urvali fotbalisté Hlučína na hřišti Vyškova. Vítězství 1:0 zajistil výběru trenéra Milana Valachoviče třináct minut před koncem veterán Martin Hanus. Slezané byli za tři body rádi, výkon ale podle slov zkušeného zadáka Petra Žižky z jejich strany až tak dobrý nebyl.

„Tři body jsou super, ovšem hra dobrá nebyla, k dokonalosti nám ještě toho chybí docela dost," přiznal třiatřicetiletý obránce. „Svou roli ale sehrál i těžký terén. Hřiště bylo téměř po celém svém povrchu zapískované, míč na něm skákal," pokračoval Petr Žižka.

Vyškov rozhodně nehrál špatně. „Měli výborný nástup, v úvodní patnáctiminutovce si vytvořili několik šancí. Bylo klíčové, že jsme úvod zápasu přežili. Pak už to bylo o jednom gólu," podotkl fotbalista s druholigovými zkušenostmi.

Rozhodující moment přišel v 77. minutě, kdy Hlučínu trefil tři body střídající Martin Hanus. „Ještě že Pípu máme, má čich na góly, ví, kam se má postavit," usmál se Petr Žižka.

V sobotu se představí Hlučínští na domácím trávníku. „Pokud nevyhrajeme v sobotu, vítězství z Vyškova ztrácí na ceně," zdůrazňuje Petr Žižka. „Nemůžeme se dívat, vpravo vlevo, je třeba vyhrát," dodává. Těší se také na kvalitnější terén než byl ve Vyškově. „Uvidíme, čím nás náš správce hřiště překvapí, zatím nás na trávník ještě nepustil," poznamenala hlučínská opora.

Petr Žižka v minulosti nastupoval hlavně v záloze, bylo to v době, kdy ještě jeho tým brázdil v druholigových vodách, nyní ho ale využívá trenér Valachovič v defenzivě. „Na beku se mi to líbí více, člověk nemusí tolik běhat," usmívá se hlučínský rychlík.

Slezané praktikují vesměs hru s třemi obránci. „Nevadí mi to, ale více mi vyhovuje, když jsme čtyři vzadu, mám tak více prostoru na útočení," uzavírá zkušený fotbalista, který v minulosti hrával například za Dolní Benešov nebo Orlovou.