„Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce se od nás čeká vítězství, ale lehké to nebude. Kroměříž se v zimě posílila, bude hodně nebezpečná směrem dopředu,“ míní trenér Hlučína Pavel Hajný. „Navíc venku hrají lépe než doma,“ doplnil hlučínský kouč.

Nad sestavou Slezanů visí otazník. Základní jedenáctka možná dozná změn, a to hlavně kvůli zdravotnímu stavu některých hráčů. Už ve Zlíně odehrál utkání se sebezapřením stoper Marek Čelůstka. „Bohužel jeho stav se nelepší, zatím to vypadá, že hrát nebude,“ povzdechl si Pavel Hajný. Vrásky na čele mu dělá i druhý stoper Matěj Hrabina. „Ve středu jsme hráli přípravné utkání s Polankou, pohmoždil si záda, uvidíme, jak na tom bude v neděli,“ dodal Hajný.

Počítat už ale může s Radkem Coufalem, který si odpykával dvouzápasový trest za vyloučení ve Frýdku-Místku. Registraci už má také dořešenou slovenský obránce Filip Kinček. „Není vyloučeno, že se v základní jedenáctce objeví,“ doplnil Pavel Hajný. Kdo ale stále hrát nemůže, je bosenský útočník Edin Botonjič.

Zápas pod hlučínským silem začíná v neděli v 10.15.

Pravděpodobná sestava Hlučína
Pavlenka – Štefek, Coufal, Hrabina, Kinček – Mucha, Košňovský, Mozol, Ondrušík – Hanus, Koubek

Klub fanouškům vstříc a snižuje vstupné

Vedení hlučínského fotbalového klubu by chtělo na svůj stadion přilákat více diváků, a proto se bude měnit výška vstupného. Od tohoto víkendu si v Hlučíně můžete užít třetiligový zápas za pouhou dvacetikorunu. „S majitelem Lumírem Kotem jsme se dohodli na tom, že už na nadcházející domácí duel s Kroměříží budou starší osmnácti let platit dvacet korun místo původních padesáti. Studenti to pak budou mít úplně zadarmo,“ prozradil manažer Hlučína Daniel Černaj.

Sestup ze druhé nejvyšší soutěže se na zdejším stadionu logicky promítl do návštěvnosti. I tak si ovšem průběžně pátý celek třetí ligy drží svůj standard. „Okolo dvou stovek lidí vždycky přijde. Chtěli bychom přitáhnout ještě více lidí. Přece jenom MSFL je pro nás ideální soutěž. Není tolik náročná finančně a mladí hráči se zde mohou ukázat,“ posunul se dále Daniel Černaj.

Od nové sezony báječně funguje i spolupráce s okolními kluby. Hlučín se tak nebojí své fotbalisty posílat na zkušenou do vyšších soutěží: „V Opavě se změnilo vedení. Nemáme problém jí poskytnout talentované hráče, pokud bude mít zájem. Vzájemně si pomáháme. Ani s Baníkem se v poslední době nespolupracuje špatně.“

Zpět ovšem k hlučínským domácím zápasům, které mají výkop každou druhou neděli od 10.15. Některým to možná nevyhovuje, ale celkově pro tento termín Hlučín sáhl z naprosto logických důvodů. „V sobotu a neděli odpoledne v našem okolí hrají Ludgeřovice, Markvartovice a spousta dalších klubů z nižších fotbalových soutěží. Kdybychom to dali na odpoledne, myslím si, že lidí by přišlo ještě méně. I když se v neděli ráno chodí například do kostela, diváky by nové vstupné mohlo přilákat,“ usuzoval Daniel Černaj.