Mohelničtí na úvod soutěže jen těsně 3:4 prohráli ve Velkém Meziříčí a v minulém kole se možná postarali o vůbec největší senzaci, když nováčkovi třetí ligy z Blanska podlehli na svém hřišti 0:3.

„S mohelnickým trenérem Romanem Sedláčkem jsme velcí kamarádi. Po zápasech si často voláme a rozebíráme je. To znamená, že i díky našemu vzájemnému přátelství máme kádry obou mužstev nastudovány velmi dobře.

Zápas ve Velkém Meziříčí jsem viděl. Mohelnice prohrávala už 0:3, pak se jí ovšem podařilo vyrovnat, ale domácí se dokázali trefit ještě jednou," popisoval Milan Valachovič.

Podle něj tkví síla mohelnického kádru především v obraně, kde má několik velmi kvalitních fotbalistů. „Při standardních situacích je velmi silný Pinkava, Kuba pak je jedním z vůbec nejvyšších stoperů v soutěži. Heidenreich nebo Bača jsou fotbalisté, kteří umí vyvézt balon a kvalitně rozehrát. Podle některých indicií, které mám k dispozici, by proti nám mohl zasáhnout do zápasu také zkušený Michal Kovář," pokračoval.

Hlučín se momentálně nemusí potýkat se zraněními. Mimo hru by měl být pouze Jakub Mac. „Kuba má problémy se zády. Jinak bychom ovšem měli být proti Mohelnici kompletní," uzavřel Milan Valachovič.

Výkop sobotního zápasu je naplánován na 16.30.