„Vypadalo to, že Tomáš se dá dohromady, ale realita je jiná," povzdechl si trenér Hlučína Pavel Hajný. „Pro nás je to citelné oslabení. Takový typ konstruktivního hráče v kádru nemáme. Tedy až na Wludyku, jenomže ten měl také zdravotní problémy a nemá tolik natrénováno," podotkl kouč Slezanů.

Na otázku, zda bude Binar připravený alespoň na lavičce, zkušený kouč nedokázal konkrétně odpovědět: „Opravdu nevím, snažím se být optimistou."

Hlučínský soupeř, béčko ostravského Baníku, které vede bývalý kapitán Opavy Jan Baránek, zatím neprožívá šťastné období. „Baníku se sice výsledkově nedaří, ale já osobně k němu cítím respekt. Nemají špatné hráče, já jsem je viděl hrát a jejich výkon měl kvalitu. Rozhodně nesmíme jít do zápasu s tím, že vítězství k nám přijde samo," upozorňuje Pavel Hajný.

„Soupeř bude určitě chtít ukončit svou černou sérii, ale já pevně věřím, že tomu tak nebude ještě tuto sobotu," doplnil trenér Hlučína. Zápas má výkop v 15.30.

Pravděpodobná sestava Hlučína: Šteiniger – Dressler, R. Coufal, Čelůstka, J. Barcal – Bogdaň – Mucha, Dostál, Lukáš – Hanus – Krčmařík