Karty jsou rozdány poměrně jasně. Hlučín je v pozici papírového outsidera a proti soupeři z vyšší soutěže může jen překvapit.

Toho si je dobře vědom také trenér domácího celku Milan Valachovič, který veškerou svou pozornost upjal na středeční duel s Uničovem, v němž jeho svěřenci za remízu 1:1 získali první body v nové sezoně MSFL.

„Bylo to pro nás velmi důležité utkání, protože jsme nutně potřebovali bodovat. Duelu s Opavou jsem se začal pořádněji věnovat až po Uničovu. Je mi jasné, že jsme outsidery. I z toho důvodu na některých postech v sestavě učiním změny," vysvětloval hlučínský kouč a své vyjádření ještě upřesnil:

„Šanci dostanou hráči, kteří zatím v základní sestavě nedostali tolik prostoru. Bude to pro ně příležitost ukázat své kvality a dokázat mi, že třeba na základ mají. Od začátku tak s největší pravděpodobností nastoupí Badalyan. Zvažuji také nasazení Pavla Galvase, jehož máme na hostování právě z Opavy."

S jistými změnami například oproti poslednímu druholigovému duelu s Vyšehradem nejspíš vstoupí do utkání také Slezský FC. V tuto chvíli je jasné, že nebude k dispozici největší hvězda hostujícího výběru Zdeněk Pospěch, jehož stále trápí problémy s bolavou patou.

„Jinak nikoho na marodce nemáme. Je dost možné, že v základu dojde k nějakým změnám, ale dopředu rozhodně nebudu nic prozrazovat," poznamenal Jan Baránek.

Ten si je vědom toho, že Hlučín má v kádru několik velmi kvalitních hráčů, na které je třeba si dát pozor. Zmiňme třeba útočníka s ligovými zkušenostmi Dominika Krauta anebo exopavského Milana Halašku, jenž proti Uničovu hrál z křídla: „Podle mého půjde o takové typické pohárové utkání, v němž se budou chtít domácí vytáhnout na soupeře. Patrně přijde i hodně diváků. Určitě to bude zajímavý zápas."

Sobotní zápas na stadioně v Hlučíně začíná v 17.00.

Horka do Hlučína?Možnou posilou FC Hlučín se mohl stát opavský defenzivní hráč Luboš Horka. Sedmadvacetiletý fotbalista vzhledem k zdravotním problémům vynechal část letní přípravy. Místo v týmu Jana Baránka si zatím nevybojoval a nastupuje za divizní rezervu.

Hlučínští o tohoto hráče projevili zájem. Podle informací Deníku ale k dohodě mezi oběma kluby zatím nedošlo.