„Budeme se Hlučín roli favorita co nejvíce znepříjemnit," slibuje před středečním utkáním trenér Opavy Lubomír Hrabina.

„Očekávám, že diváci uvidí dobrý fotbal, máme Hlučínu za podzim co vracet, chceme navázat na náš výkon na Sigmě, kde jsme odehráli dobré utkání," dodává šéf opavské lavičky, pro kterého bude střetnutí prestižní, neboť v hlučínském klubu několik sezon působil.

„Na utkání se těším, přece jenom na Hlučín mám dobré vzpomínky," doplňuje Lubomír Hrabina.

Otázkou je, kolik hráčů z druholigového áčka za rezervu nastoupí. „Jeden, dva, nyní to nedokážu ještě říct," pousmál se v pondělí večer Hrabina, jenž by měl mít k dispozici uzdraveného útočníka Pezzottiho.

Hlučín roli favorita přijímá. „Podle papírových předpokladů favorité jsme. Uvidíme, kolik využije Opava hráčů z áčka anebo budou hrát opět mladí kluci," zamýšlí se Milan Valachovič, trenér Hlučína.

„Opava je sice poslední, ale nikdo jí nedává žádné velké gólové příděly, její porážky jsou z kategorie smolných, třeba v Olomouci, která nás přehrála, odehráli vyrovnaný zápas," pokračuje v předzápasovém rozboru hlučínský stratég. „Chceme vyhrát a více se ještě přiblížit čelu tabulky," podotkl Milan Valachovič.

Hlučínské trápí marodka. Žižka má zlomenou ruku, na marodce je také Dostál, který bere antibiotika, Neumann si přivodil zranění na futsalu, zcela zdráv není ani Badalyan, Malchárek nedohrál zápas v Zábřehu, a aby toho nebylo málo, veterán Hanus bojuje s nateklým nártem. „Máme úzký kádr, ale musíme s tím bojovat, uvidíme, s jakou sestavou nakonec nastoupíme," uzavřel Valachovič.

Středeční utkání na hučínském trávníku začíná v 17 hodin.