„Chceme do Hlučína přivést Baník, pro nás i naše fanoušky by to byl takový bonbónek letošního podzimu," říká trenér Hlučína Pavel Hajný.

Oba soupeři se ve středu mohou jen stěží něčím překvapit. „Hráli jsme spolu jak v přípravě, tak už v sezoně. Víme, co by na Třinec mohlo platit, ale stejně je na tom i náš soupeř," konstatoval hlučínský kouč. Přípravný duel v Třinci vyhrál Hlučín brankou Binara 0:1, mistrovské utkání v rámci druhého kola třetí ligy hrané na hřišti pod silem skončilo smírně 1:1. Hosty z Třince v něm poslal do vedení Gavlák, za domácí srovnal Krčmařík.

„Očekávám dobrý fotbal. Oba celky půjdou za vítězstvím, budou usilovat o postup. Jednoduše, oba týmy udělají vše pro to, aby v dalším kole poháru přivítaly na svém hřišti prvoligový Baník Ostrava," míní ředitel Fotbalu Třinec Karel Kula.

Lze předpokládat, že trenéři Hlučína a Třince sáhnou ke změnám v sestavě a místo nejvíce vytížených hráčů pošlou do hry náhradníky. „Celky mají solidní kádry, takže trenéři jistě dají prostor některým fotbalistům z lavičky, kteří čekají na svou šanci, chtějí se předvést a probojovat se do sestavy. Pohárové duely jsou k tomu přímo ideální příležitostí. Hráči se jistě pokusí přesvědčit trenéra o tom, že na to mají a že patří do základní jedenáctky," dodává Kula.

„My změny chystáme, ale žádné zásadní. Otázkou je post gólmana, ve středu by měl být dotažen do zdárného konce příchod Šteinigera, ale zda by nastoupil, říci nemohu," řekl Pavel Hajný. Ten si ještě v sobotu pohrával s myšlenkou, že do hry nasadí Jiřího Barcala, který poslední dvě kola vynechal kvůli zranění. „Jirka naplno trénuje, ale necítí se ještě dobře. Asi jeho návrat na hřiště odložíme," dodal trenér FC Hlučín.

A s jakou taktikou Hlučínští do utkání jdou? „Chceme vyhrát. Věřím, že budeme produkovat kombinační fotbal. Očekávám od hráčů nadšený výkon, samozřejmě zápas musíme zvládnout i po taktické stránce," shrnul Pavel Hajný.