„Postaví se nám kvalitní soupeř, nečeká nás lehké utkání," konstatoval trenér Hlučína Milan Valachovič. „Nacházíme se v situaci, kdy musíme už konečně bodovat," dodal.

Největší bolestí Hlučínských je špatná koncovka. „Kdybychom proměnili alespoň padesát procent šancí, tak body máme. V Břeclavi jsme během deseti minut zahodili tři stoprocentní tutovky, proti Prostějovu dvě," kroutí hlavou Valachovič.

Přitom jeho tým má kvalitní hráče pro ofenzivu, ať už se jedná o Krauta, Ondrušíka, Halašku nebo Hanuse. „Věřím, že to zlomíme," zdůrazňuje hlučínský stratég.

Uničov z pozice hlavního kouče vede Jiří Barcálek, loni trenér zábřežského Sulka. Jeho kádr disponuje kvalitou, ať už se jedná o Krče, Vasiljeva, Juřátka, Krče, Komendu, Můčku nebo opavského odchovance Tomáše Binara. „Nemá smysl se na někoho speciálně připravovat. Dáte si pozor na Krče a gól vám dá z dálky Binar. Musíme se na Uničov připravit komplexně," pravil Milan Valachovič.

Příliš změn v kádru nechystá. „Hráčům věřím, nejsem zastáncem unáhlených změn," poznamenal šéf hlučínské lavičky. V základní sestavě by neměl chybět útočník Martin Hanus. Středeční zápas má výkop v 17 hodin.