Hlučín si v sobotním utkání spravil chuť, když Kroměříž vyprovodil šestibrankovým debaklem. „Náladu jsme si vylepšili, ale ve středu nás čeká úplně jiný soupeř," poznamenal trenér FC Hlučín Milan Valachovič.

„Meziříčí má nejlepší útok v soutěži. Směrem dopředu je hodně nebezpečné," podotkl hlučínský stratég.

Střelecky se daří Pavlu Simrovi. Bývalý hráč Jihlavy, Brna či Nitry a Sezimova Ústí se už na podzim trefil pětkrát, stejně jako domácí Petr Szotkowski. „Simr není jediným hráčem z ligy, ale je pravdou, že aktuálně má nejlepší formu," vypozoroval Valachovič.

Řadu zápasů v nejvyšší soutěži má na kontě i stejně starý Pavel Mezlík, bratr někdejšího zadáka Opavy Radka. Kariéru bývalého mládežnického reprezentanta přibrzdilo zranění. Z Velkého Meziříčí se chce ještě odrazit zpátky do velkého fotbalu.

„Zapomenout nesmíme ani na Demetera s Dolejšem. Celkově nejvyšší síla Velkého Meziříčí je na krajích," přidává další postřeh šéf hlučínské lavičky. „Pokud chceme uspět, musíme hrát zodpovědně zezadu. Nedělat hloupé individuální chyby, které nám vzaly body v některých zápasech podzimu," podotýká Milan Valachovič.

Sestava Slezanů se oproti té sobotní měnit nebude. „Řešíme jedno místo v sestavě. Hráčem pro základní sestavu je Radek Sasín, který v minulém utkání začal na lavičce," doplnil trenér Hlučína.

Středeční utkání má začátek v 17 hodin.