Trenér juniorky Hlučína Kamil Papuga kroutí hlavou nad termínem domácího utkání. „Ve všední den dopoledne se moc lidí na takto důležitý zápas nemůže přijít podívat. Už mě zastavovali rodiče kluků a ptali se, proč to tak je. Čas výkopu je určitě nešťastný," poznamenal právě Kamil Papuga, jenž se nejhoršího mužstva soutěže ujal v průběhu jarní části.

Ze začátku měl problém s tím, že týmu chyběl přirozený lídr. Fotbalista, který by na sebe vzal zodpovědnost. „V našem středu máme spoustu mladších hráčů, než je koncový ročník 1994. Absolutně nemám strach o to, že by to kluci nezvládli fotbalově. To určitě ne. Rozhodovat bude psychika. Nikdo z našeho mužstva totiž nemá s tak důležitými zápasy žádné zkušenosti," pokračoval Kamil Papuga a ještě připojil několik postřehů:

„Myslím si, že za tu dobu, co jsem u týmu, jsme udělali velký pokrok. Mým svěřencům jsem vysvětloval, že pokud baráž nezvládneme, do nejvyšší soutěže patrně nepatříme. Já si to ale v žádném případě nemyslím. Naše mužstvo svou kvalitu má. Most je stoprocentně v našich silách."

Během pátku si hlučínští mladíci vyzkoušeli duel s Prostějovem v rámci druhé ligy staršího dorostu. Hlučín se může pyšnit tím, že v této soutěži nastupuje tým do osmnácti let. Věkově do něj spadají i hráči z devatenáctky, kteří dostali příležitost proti prostějovskému celku. „Vyhráli jsme 3:1. S výkonem jsem spokojen. Kluci měli možnost se dobře rozehrát," mínil.

Kamil Papuga mosteckého soupeře dokonale prostudoval. Sehnal dokonce dvojici DVD s jeho zápasy. „V Čechách mám samozřejmě spoustu známých, takže se mi to povedlo získat. Nevím, jestli se Mostu podařilo to samé. Mohli nás ale klidně sledovat, když jsme se představili třeba na Slavii," zauvažoval hlučínský kouč a ještě doplnil:

„Most střílel hodně gólů. Mohl by být trochu na výši. Na druhou stranu se jednalo o druholigové soupeře. Osa týmu je velice kvalitní. Brankář, oba stopeři a také střed zálohy. Není tam však tak výrazná individualita, na níž bychom se museli speciálně soustředit."

Petr Dušek