Hulínu se nedaří, naposledy prohrál na půdě posledního Žďáru. „Hráče se snažíme přesvědčit, aby se postavením Hulína a jeho aktuální formou nenechali ukolébat," řekl hlučínský trenér Pavel Hajný.

„Soupeř má ve svém středu zkušené hráče jako Lacigu, Ševelu nebo Paciorka. Není pod žádným stresem," dodal kouč Slezanů. Do sestavy Hajného výběru se vrací vykartovaný Petr Bogdaň. Zápas v Hulíně má výkop ve 13.30.

Pravděpodobná sestava Hlučína: Šteiniger - Dressler, R. Coufal, Čelůstka, J. Barcal - Bogdaň Mucha, Binar, Dostál - Hanus - Lukáš

Sázka na Milana Lukáše vyšla, mladý útočník trefil Hlučínu tři body

Milan Lukáš (v zeleném)

Až do čtyřiaosmdesáté minuty dobývali v sobotu hlučínští fotbalisté branku zlínského Fastavu. Mladý gólman Michal Švec dlouho držel svůj tým nad vodou. Kapituloval až po střele střídajícího Milana Lukáše. A béčko Zlína odjelo ze Slezska s prázdnou.

Hlučínský kouč Pavel Hajný má na střídání čich, nedávno Hlučínu zařídil body Petr Bogdaň, nyní další žolík z lavičky Milan Lukáš. „Žolík? Asi jo, když jsem dal gól," smál se po zápase šťastný střelec. Rozhodující okamžik zápasu přišel v 84. minutě, hosté se ale dožadovali ruky nahrávajícího Muchy. „To nechci posuzovat, ke mně se dostal balon, tak jsem ho uklidil do branky," komentoval ve zkratce svůj gólový zápis odchovanec ostravského Baníku.

Vzhledem k tomu, že áčko Fastavu hrálo ve stejný den utkání ve druhé lize, dorazili mladí Ševci do Hlučína v řádně omlazené sestavě. „Rozhodně jsme soupeře nepodcenili. Trenér nás upozorňoval, že ať přijedou v jakékoliv sestavě, budou nepříjemní, což se také potvrdilo," poznamenal dvaadvacetiletý útočník.

Hlučín si vypracoval celou řadu šancí, ale stejně jako v předchozích utkáních ho zrazovala koncovka. „Snažili jsme se hrát aktivně. Zkoušeli jsme střílet, ale soupeřův brankář měl svůj den. Trpělivou hrou jsme se nakonec dopracovali k zaslouženému vítězství," řekl útočník Milan Lukáš.

Hrdina sobotního zápasu šel na hřiště na posledních třicet minut. „Trenér mě nabádal k tomu, ať rozběhám hru, že jsme statičtí a jen nakopáváme balóny, snad jsem ho nezklamal," pousmál se rychlonohý útočník.

Hlučínu patří v tabulce páté místo, a to má ještě jeden zápas v Hulíně k dobru. „Docela jsme se sami dobrými výsledky dostali pod tlak. V Hulíně to nebude jednoduché, o čemž se přesvědčili i další favorité jako Prostějov a Třinec. Já jsem optimista a věřím, že se domů s prázdnou nevrátíme, a nadále budeme nahánět favority," zdůraznil Milan Lukáš.

Mladý fotbalista přišel do Hlučína v létě z ostravského Baníku společně s Tomášem Dostálem a Patrikem Dresslerem a zatím je maximálně spokojený. „V Baníku jsme tolik šancí nedostávali. V Hlučíně je to jiné. Udělám všechno proto, abych si zahrál v budoucnu profi fotbal. Věřím, že když budeme hrát s Hlučínem nahoře, někdo si nás všimne," uzavřel hrdina sobotního zápasu.