Trenér domácího výběru Jiří Swiech ví, že tlak na jeho svěřence bude větší než jindy. Otevření tribuny si nebudou chtít nechat ujít čelní představitelé města a řada místních občanů.

„Myslím si, že díky tribuně máme nadstandardní zázemí, které má minimálně divizní parametry. Komfort pro fotbalisty bude daleko větší. Víme, že nás čeká „Prajzácké" derby. Na podzim v Kobeřicích, kde jsme vyhráli 1:0, se přišlo podívat pět set až šest lidí. Atmosféra byla perfektní. Doufám, že nyní to nebude jinačí. Zvlášť, když nás čeká otevření tribuny," mínil právě Jiří Swiech.

Kravařím se postaví do cesty trochu jiný soupeř, než s jakým se střetli v první polovině sezony. Kobeřice během jara ještě neprohrály.

„Alfou a omegou je střed hřiště. Dušan Žmolík je rozhodně fotbalistou, který je pro krajský přebor nadstandard. Skvěle hraje také René Wirth. Tuto dvojici si rozhodně musíme pohlídat," mínil kouč Kravař, jenž ještě dodal:

„Na druhou stranu také my máme ve středu kvalitní hráče. Zmíním Radima Baranka, Matěje Žídka, Vojtu Těžkého anebo Erika Opatu, který s námi příliš dlouho není."

U Afričanů v Kravařích ještě chvíli zůstaneme. Jiří Swiech se totiž může spoléhat na dvojici Ghaňanů. Jedná se o už jmenovaného Opatu a pak také Raymonda Darkeha. I když zprvu nebyl příchodu těchto cizinců kdovíjak nakloněn, nakonec to bere jako obrovský přínos:

„Na tyto posily jsem se původně díval spíše negativně. Myslel jsem si, že největším problémem bude jazyková bariéra. Někteří naši hráči ale hovoří anglicky, takže není problém. Navykli jsme si komunikovat také přes překladač na googlu. Jsou to výborní kluci do kolektivu. Jsem s nimi moc spokojen," usuzoval kravařský trenér.

Ten bude proti Kobeřicím postrádat pouze dlouhodobě zraněného Tomáše Buchtu a s největší pravděpodobností také Davida Matyáška.