Jisté je, že Opavští se budou muset obejít bez vykartovaných Jaroslava Kostelného a Lumíra Sedláčka. Velký otazník visí nad startem Františka Metelky, kterého stále trápí natažený sval, a to, že by v Pardubicích nastoupil, není příliš pravděpodobné. „Je to nemilé. Problémy se sestavou nás trápí, ale co se dá dělat, musíme bojovat," řekl opavský trenér David Vavruška.

O sestavě se opavský stratég příliš bavit nechtěl: „V hlavě ji máme, ale do soboty se může ledacos změnit." Naopak připraveni budou karetní hříšníci Václav Zapletal s Robinem Wirthem.

Pro Východočechy je dopolední sobotní duel jarní premiérou, protože jejich zápas ve Varnsdorfu byl kvůli špatnému duelu odložen. „Možná to bude pro domácí menší nevýhoda. Nás to také minulý týden dostihlo, mysleli jsme si, že odložené kolo nám neuškodí, bohužel opak byl pravdou," přiznal David Vavruška.

Pardubice doznaly v zimní pauze několika změn. Jaroslav Dittrich s Janem Javůrkem odešli pryč, Tomáš Prorok skončil s velkým fotbalem. Navíc proti Opavě nebude moci nastoupit zraněný Jan Řezníček a vykartovaní David Norek s Janem Jeřábkem. Naopak nováčky jsou zkušený Votrok Tomáš Rezek, Radim Nečas, Tomáš Pospíšil, Ondřej Vencl a ofenzivně laděný Jan Hodas. Mimochodem o posledně jmenovaného měl zájem v zimě David Vavruška.

Trenér Martin Svědík může také počítat s technicky výborně vybaveným Lukášem Rešetárem. „Je jasné, že přemýšlíme, jak se povede kluky, co odešli, nahradit. Utrpěli jsme citelné ztráty. Na druhou stranu se otevřel prostor pro ty, co dosud bojovali o místo. Například Petr Kudrna měl dobrou přípravu a teď dostane šanci. Navíc přišli někteří noví hráči. Je to jenom na nich, aby potvrdili svoji kvalitu," okomentoval změny ve svém týmu pardubický kouč Martin Svědík.

„Vím, že Pardubice prošly změnami, ale mají dobré mužstvo. Jejích velkou devizou je kolektivní pojetí hry. Je to mužstvo, které má rychlý přechod do útoku," poznamenal opavský trenér David Vavruška.

A s čím vyrukují Slezané v cestě za třemi body? „Musíme vsadit na bojovnost, zodpovědný přístup a je zapotřebí se vyvarovat chyb. To byly věci, které nás zdobily, když se nám dařilo. Je třeba se k nim opět vrátit, věřím, že pak za to můžeme být odměněni bodovým ziskem," uzavřel trenér SFC Opava.

FK Pardubice - Slezský FC Opava
16. března, 10.15, stadión Pod Vinicí, ulice K Vinici 1901, 530 02 Pardubice
Rozhodčí: Lerch Hájek, Hock

Pravděpodobné sestavy
FK Pardubice: Shejbal - Přibyl, Němeček, Tischler, Pospíšil - Dubský Rezek, Rešetár, Kudrna, Hundák - Hodas
Slezský FC Opava: Květon - Čarnota, Wirth, Štrbák, Potočný - Partyš, Ficek, Binar, Šrom - Krčmařík, Prokeš

Absence: Řezníček, Nečas (zranění), Norek, Jeřábek (karetní tresty) - Metelka, Jurečka, Hrabina (zranění), Sedláček, Kostelný (karetní tresty)