„Chceme odčinit prohru ze Žižkova. Ten zápas se nám nepovedl, dostat pět branek je strašně moc," uvědomuje si opavský trenér Josef Mazura. Dosavadní utkání zatím ukázala, že Opavští jsou zranitelní v defenzivě. „Děláme chyby. Jednu jsme vyrobili při červené kartě. Utkání nevyšlo Vencovi Zapletalovi, docela plaval," vrací se trenér k týden starému zápasu.

„Na druhou stranu Žižkov nás vyloženě nepřehrál, góly nám dával po standardních situacích," dodal Josef Mazura. Opavu může případné sobotní vítězství postavit na nohy, anebo taky ne. „Pro nás je každé utkání důležité a má vliv na psychiku mužstva. Chybí nám stále Zdeněk Partyš, a to hlavně do útočné fáze," říká trenér Slezského FC.

Situace okolo brněnského rodáka se ale lepší. „Zdena začal v úterý trénovat. V sobotu bude na lavičce, ale do utkání zřejmě ještě nenastoupí. Jsem rád, že nebude muset na operaci," vydechl si Josef Mazura.

Opava se zatím trápí, a proto se dají očekávat změny v sestavě. V nejistotě se nachází například brankář Josef Květon. „Na prvním gólu nese Pepa svůj podíl viny. Změn ale může být klidně více, avšak prozrazovat je nebudu," řekl opavský stratég. Zdravotní problémy nepustí na trávník Matěje Hrabinu s Lubošem Horkou, červená pro změnu Jakuba Swiecha.

„Šanci dostanou další hráči. Připraven je Petr Pomp s Jakubem Dohnálkem," poznamenal Josef Mazura. Bohemka přijede do slezské metropole i s čerstvou posilou, zkušeným útočníkem Zdeňkem Šenkeříkem, v kádru je pak i Radim Grussmann, syn bývalého opavského kapitána, který to v zimě zkoušel právě v Opavě. „Bohemka má dobré mužstvo, které je tvořenou řadou zkušených hráčů, máme před sebou těžké utkání, já ale věřím, že ho zvládneme," uzavřel opavský kouč.

Slezský FC Opava – Bohemians Praha
18. srpna, Městský stadion v Opavě, 18.00

Pravděpodobné sestavy
Opava: Květon – Dohnálek, Uvíra, Kuděla, Wirth – Metelka – Žmolík, Ficek, Sedláček – Prokeš, Radzinevičius
Bohemians: Winter – Macháček, Nesvadba, Lencevič, Grznár – Fenyk, Szabo, Očovan – Böhm – Škoda, Šenkeřík