„Pro mě je to jeden z vrcholů této sezony. Podařilo se nám ujít po pohárové cestě hodně daleko, tenhle úspěch se už nemusí dlouho opakovat. Navíc do čtvrtfinále jsme se dostali přes nejtěžšího možného soupeře.

Brno je favoritem, my jsme v pozici, kdy můžeme překvapit," začal o nedělním zápase hovořit opavský trenér Roman Skuhravý. „Pro nás to bude nádherný zápas, věřím, že ho tak budou vnímat i naši fanoušci. Jediný cíl, který se mi nepodařilo splnit, byl porazit Baník, s tím budu muset žít do konce života," doplnil trenér.

Opavský kouč nasazoval do poháru odlišnou sestavu, než která bojovala ve druhé lize. „Přemýšlím o tom, jak dostat do hry jiné hráče. Momentálně nás trápí menší zdravotní problémy. Vzhledem k tomu, že ale nehrajeme v týdnu, chceme do hry nasadit nejsilnější možnou sestavu," podotkl Roman Skuhravý.

Brno s „Opavákem" Pavlem Zavadilem v sestavě má velkou kvalitu. „Brno má zkušené mužstvo postavené na silné ose. V brance Melichárek, v obraně Pavlík s Jablonským, v záloze Zavadil s Polákem, vepředu Řezníček se Škodou," monitoruje trenér sestavu soupeře a dodává: „Těží z dobrých standardek. My jsme s nimi hráli přípravu jak v létě, tak zimě, víme, že se s nimi můžeme měřit. Teď jde o to, aby se nám podařilo podat výkon, kterého jsme schopni."

Zápas v Městských sadech má výkop v neděli ve 12.15.

Pavel Zavadil: Nedělní pohár beru hodně prestižně

Brněnský fotbalista Pavel Zavadil.Zdroj: DENÍK/Lubomír Stehlík

Opavský dres kapitán brněnských fotbalistů Pavel Zavadil už několikrát přes hlavu přetáhl, a to vždy při vánoční exhibici. Ke slezské metropoli má citové pouto, už čtrnáct let je jejím občanem.

Sám přiznává, že to bude pro něj zvláštní utkání a moc se na něj těší. Kapitán brněnských fotbalistů Pavel Zavadil povede v neděli brněnskou Zbrojovku do pohárového zápasu v Opavě.

Proč má tento duel pro odchovance olomoucké Sigmy punc zvláštnosti? Kdo devětatřicetiletého, technicky výborně vybaveného fotbalistu zná, to dobře ví. Pavel Zavadil totiž už čtrnáct let v Opavě bydlí. Klidně mohl i opavský dres oblékat. Po návratu ze své švédské mise se angažmá v Městských sadech nebránil. Nabídku ale od tehdejšího vedení v čele s Danielem Kuttym nedostal. Pro Opavu je to škoda, někdejší hráč, který například prošel pražskou Spartou, i ve svém věku dokazuje, že je extratřída.

Pavle, pohár v Opavě klepe na dveře, vy osobně se těšíte?

Těším, strašně moc. Budeme hrát v Opavě, kde mám domov. Věřím , že to bude dobrý zápas. Opava má kvalitní fotbalový tým. Určitě se bude na co dívat.

Berete zápas osobně prestižně?

Nebudu si nic nalhávat, beru tento zápas hodně prestižně. Ve městě už dlouho bydlím, našel jsem si v Opavě spoustu kamarádů. V klubu je řada lidí, s kterými se dobře znám, ať už od vedení nebo po trenéry mládeže. Těším se také na opavské fanoušky, věřím, že přijde hodně lidí a my na hřišti jim předvedeme výborný fotbal.

Je ale pravda, že jste v opavských barvách nastoupil?

Ano, oni mě berou jako Opaváka, byl jsem pozván na tradiční Vánoční zápas, je to příjemná akce, ale teď budu mít červený dres a budu se rvát za Brno.

Většina týmů bere pohár jako nutné zlo, jak je tomu v Brně?

Je pravda, že ze začátku jsme dávali přednost lize. S přibývajícími koly jsme to začali brát vážněji, přece jenom se před námi otevírá šance uhrát dobrý výsledek. Zápas bude mít náboj, Opava má výborné mužstvo, hraje dobrý fotbal.

Osobně jste několik opavských zápasů viděl, bral si trenér Habanec od vás už nějaké informace?

Něco málo k zápasu jsme si řekli, ale větší přípravu máme před sebou v pátek a sobotu. Musíme se dobře připravit. Domácí nemají špatný tým. Vyřadili Slovácko i Plzeň, doufám, že nebudeme třetí v řadě.

O tom, že Brno bere zápas vážně, svědčí i to, že na zápas jedete den předem…

Je to tak. V sobotu jedeme do Opavy, kde budeme na hotelu. Nechceme nic podcenit.

A vy budete spát doma, nebo s týmem?

(usměje se) Stejnou otázku mi položili i doma. Ne, tentokrát doma spát nebudu, musím být s týmem.