„Metelka hrát nebude určitě. Jurečka začal po nemoci trénovat, ale na základ to nebude," poznamenal opavský kouč David Vavruška. „Musíme se s tím vyrovnat, věřím, že hráči, kteří se v sestavě objeví, odvedou na hřišti maximum," doplnil čtyřicetiletý trenér. O konkrétních jménech v sestavě nechtěl opavský trenér hovořit. „Nechci soupeři nic zjednodušovat. Sestavu si nechám pro sebe," pousmál se David Vavruška.

Opava je na Hanáky dobře připravena. „Jarda Kolínek je byl sledovat proti Zlínu, informací o nich máme dost," podotkl šéf opavské lavičky. Celá kabina je na úvodní duel jara ve Fotbalové národní lize natěšena. „Z kluků mám dobrý pocit, věřím, že ho budu mít i po zápase," řekl David Vavruška. K taktice na utkání řekl: „Chci, aby soupeř řešil naši hru."

Během podzimní části si stěžovala Opava na výkony sudích. Po prohraném utkání s Čáslavi se dokonce hovořilo o slabé opavské diplomacii. Slezané se cítili poškození výkonem hlavního arbitra Pavla Ochotnického. A právě tento sudí bude jako hlavní řídit sobotní zápas. „No comment," prohodil trenér David Vavruška.

Slezský FC Opava - HFK Olomouc
9. března 2013, 18.00, Městský stadion v Opavě

Rozhodčí: Ochotnický - Pilný, Arnošt. Delegát:Holub

Pravděpodobné sestavy
Opava: Květon - Čarnota, Kostelný, Štrbák, Potočný - Binar - Partyš, Ficek, Šrom - Mrázek, Prokeš
HFK Olomouc: Šrom - Dadák, Jovanović, Čep, Šimko - Bednář, Kovář, Kobylík, Hromek, Biolek - Žondra